Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Nesnesitelné bolesti: Zpěvák Petr Spálený (75) trpí kvůli páteři, pomáhá mu jediná věc

Zdroj: Profimedia.cz
NEMOC
Autor a zpěvák mnoha nesmrtelných písniček Petr Spálený (75) sice celý život rozdává fanouškům svou hudbou, jemu samotnému ale nyní prakticky není pomoci. Trpí ohromnými bolestmi páteře, lékaři mu bohužel nemohou ulevit zákrokem.

Bolest

O tom, že zpěvák, jehož písničky Dáma při těle, Až mě andělé, Plakalo baby a další už dávno zlidověly, momentálně nemá na růžích ustláno, promluvil jeho blízký kamarád. „Chudák Péťa. Před lety měl operaci páteře, bolesti se mu ale vrátily a nemůžou s tím nic dělat. Nemůže stát, sedět, ležet, stále ho to příšerně bolí,“ prozradil umělcův přítel.

Že Petr Spálený nezažívá nejlehčí zdravotní období, potvrdila i jeho manželka Miluška Voborníková.

Pomoc

„Je pravda, že bolesti páteře bohužel už léta přetrvávají. Chodíme poctivě na rehabilitace. Nicméně přes to přes všechno Petr vystupuje s Apollo Bandem. Těšíme se třeba na koncert 28. března na Chodově. Při vystupování mu samozřejmě celá kapela pomáháme,“ řekla eXtra.cz zpěvačka.

Právě lidé, kteří si přijdou poslechnout jeho hlas, na Spáleného fungují jako zázračný elixír.

Povzbuzení

„Na jevišti je rád a obecenstvo a úžasná kapela ho vždycky povzbudí. Je to jeho smysl života a vystupování funguje i na jeho bolest. Jeviště je magické,“ tvrdí jeho žena.

U Spálených (paní Miluška příjmení Voborníková používá už jen jako umělecké) je to doma zařízené skoro jako v nemocnici, nechybí ani drahá polohovací postel. „Snažím se. Jako na klinice to nemá, ale zase je v domácím pohodlí. Na žádné cestování po světě to nyní opravdu už není. Za Petrem domů ale chodí hodně lidí, které má rád,“ dodala žena, která na manželových koncertech vystupuje jako jeho host.

Související články

Další články