Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Nesmrtelný Obelix: Gérard Depardieu se u kolegů zapsal jako bonviván, který si polepuje herce papírky

Zdroj: Miramax Films
+ Další fotografie
Gérard Depardieu
Gérard Depardieu (72) patří již dlouhá léta mezi živoucí francouzskou hereckou elitu. Jeho nesmrtelný Cyrano z Bergeracu dodnes patří mezi jeho nejlepší filmové počiny. Čeští diváci ho znají zejména díky filmům o Asterixovi a Obelixovi a z komedií, ve kterých si zahrál po boku Pierra Richarda. Co o skvělém herci prozradili jeho kolegové?

Oceňovaný herec Gérard Depardieu se zapsal do srdcí mnoha diváků po celém světě. Kvůli rozhodnutí přestěhovat se do Ruska si rozkmotřil řadu Francouzů, kteří ho nyní považují za zloducha.

Jeho talent mu však nelze upřít. Dokázal ho například ve filmu o hraběti Monte Cristo, v Bídnících, komedii Drž hubu, ve které si zahrál po boku Jeana Reno, či v pohádkovém Asterixovi a Obelixovi.

Potíže při natáčení

Ačkoliv se řadí mezi špičkové herce, natáčení s ním není úplně snadné. „Během natáčení filmu Convoi exceptionnel mi Gérard řekl, že nechce pracovat večer. Tak jsem se ho zeptal, zda četl scénář, protože se většina scén odehrává v noci,“ zavzpomínal pro BFMTV režisér Bertrand Blier. Jak se problém nakonec vyřešil? „Trošku jsme mu lhali. Říkali jsme mu, ať vydrží aspoň do osmi a pak si dáme večeři. Postupně jsme čas prodlužovali, až vydržel do dvou do rána.“ To není však všechno. Občas, když si Gérard usmyslí, vyrazí na procházku a nikdo neví, kde je a kdy se vrátí.

Druhým větším problémem je pro režiséry Gérardova lenost. Herec nechce ztrácet čas učením scénáře, a tak si tvůrci musí s tímto jeho neduhem nějak poradit. „Při natáčení s krásnou Isabelou Adjani to Gérard vyřešil svojsky. Svůj text si přilepil rovnou na hereččina záda. Dneska už se to řeší jinak. Herec dostane malé sluchátko a někdo mu text předříkává,“ dodal Blier.

Zážitek s Gérardem

Velmi kuriózní zážitek má s francouzským hercem John Malkovich. „S Gérardem jsme přátelé. Jednou jsem přespával u něj doma v Paříži, abych nemusel na hotel. Zrovna jsem se chystal jít spát, abych byl připraven na ranní let, když v tom přijel Gérard na fialové motorce pouze v tričku. Musím vám říci, že to bylo v únoru. Bylo asi kolem 11 večer a on přivezl enormní množství jídla a řekl: Jdeme se najíst. Řekl jsem mu, už jsem po večeři, ale to ho nezajímalo. Připravil v kuchyni obří pohoštění a pustil se do toho. Ponoukal mě, že jsem hubený, že bych si měl dát taky. Nakonec jsme pili a pili a pili, až byly tři hodiny ráno.“

Související články

Další články