Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nesmrtelná komedie Discopříběh: 7 zajímavostí, které jste o filmu možná netušili

Rudolf Hrušínský nejmladší zdobil stěny pokojíčků díky komedii Discopříběh.
Zdroj: Bonton
zajímavosti

Legendární Discopříběh z roku 1987 se vrací na obrazovky. Film Jaroslava Soukupa v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským nejmladším a Ladislavem Potměšilem baví dodnes. Přinášíme vám 7 zajímavostí, které jste o snímku možná netušili!

1. Před tím, než režisér Jaroslav Soukup obsadil Rudolfa Hrušínského nejml. do hlavní role, vůbec netušil, že je vnuk slavného herce.

2. Texty i scénář psal Eduard Pergner (otec moderátorky Terezy Pergnerové), vášnivý kuřák svoji neřest při psaní textů k písním ještě zvýšil. Dokázal denně vykouřit více než dvě krabičky cigaret. Pod texty a scénářem byl ale podepsán jako Boris Janíček, což byl jeho oblíbený pseudonym.

3. Když se Rudolf Hrušínský nejmladší rozhodne nechat ostříhat, tak to ve filmu vypadá, že ho dohola ošmiká kámoška Jitka, kterou hrála Jaroslava Bobková Stránská. Herečka to několikrát zkoušela, ale natrénovat to nedokázala a nezadržitelně se smála. Rudu nakonec stříhala zkušená kadeřnice, ve filmu je proto jen záběr na její ruce.

4. Premiéra filmu byla v amfiteátru v Plzni, neboť právě tam se film natáčel. Na slavnostní promítání přišlo neuvěřitelných 22 tisíc diváků.

5. Evu ztvárnila Slovenka Mariana Slováková, kterou si režisér Jaroslav Soukup vyhlédnul v magazínu, kde fotila módu. Mariana se ale nedokázala poprat s češtinou, proto ji musela předabovat Jana Mařasová.

6. Ladislav Potměšil utrpěl během natáčení několik úrazů. Když naháněl svého filmového syna na železniční stanici, tak si natrhl sval. Při scéně, kdy bouchl do dveří a rozbilo se sklo, se nepříjemně zranil. Protože filmaři chtěli, aby záběr vypadal realisticky, nechali ho bouchnout do opravdového, lehce naříznutého skla...

7. Reklama na střeše, kam chodí Hrušínský kouřit a koukat na město, s nápisem "Škoda do celého světa", byla nainstalována pouze pro filmové účely. Ihned po natáčení byla demontována.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy