Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nešly otevřít dveře do pokojíčku? Ozýval se křik? 3 otázky kolem požáru, při kterém zemřely tři děti

Je to hrozná tragédie.
Zdroj: Facebook.com, HZS
+ Další 3 fotografie
V pondělí v malé obci na Znojemsku uhořely tři děti. Oheň si vzal čtyřletého klučinu a jeho dvě sestřičky (roční a devítiletou). Z domu se podařilo zachránit invalidní prababičku. Matka, babička a její partner se z domu dokázali dostat včas. Podle deníku Blesk na hasiče pak čekali venku.

Dospělí se dokázali zachránit, děti bohužel ne. Deník Blesk popsal šokující reakci matky. „Jedeme se naobědvat. Nefoťte nás! Budu vás žalovat.“ To jsou slova, která matka po ztrátě tří dětí údajně pronesla. Uvedl to deník Blesk. Odborníci nyní řeší, co se v domě stalo.

1. Jaká je příčina požáru?

Spekuluje se o tom, že od přímotopu v pokojíčku se mohl vznítit nepořádek, který v domě podle sousedů byl. Policie to ale nepotvrdila. Oficiálně se ke vzniku požáru nikdo nevyjádřil. „Zatím nemáme žádnou verzi ani příčinu, proč ve starším domku hořelo,“ řekl Blesku mluvčí hasičů Jaromír Mikoška.

2. Zaseknuté dveře?

„Vynášeli jsme prababičku. Byla při vědomí a nechtěla dům ani opustit. K dětem jsme se nemohli dostat,“ popsal dobrovolník Marek Šandor. Byly dveře nějakým způsobem zablokované?

3. Byl slyšet dětský křik před požárem?

Hasiči přijeli na místo tragédie kolem 4. hodiny ranní. Jedna ze sousedek ale údajně slyšela dětský pláč už o hodinu dříve. „Nepřikládala jsem tomu nějaký význam. Usnula jsem, za chvíli mne ale vzbudily definitivně sirény,“ uvedla sousedka. „Jestli to už začínal požár, nebo co se dělo, to nevíme, ale divné je, že nikdo z lidí v domě na to nereagoval. Pak už jsme slyšeli sirény,“ řekl deníku další soused.

Související články

Další články