Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Neskutečný hazard se zdravím lidí: Lékař nemocný ebolou jezdil metrem, nakazit se mohl kdokoliv!

Ebola se objevila v New Yorku.
Zdroj: Profimedia.cz

První případ eboly v New Yorku je oficiálně potvrzen. Lékař, který se nedávno vrátil z Afriky, měl pozitivní testy na ebolu.

Nakažený lékař Craig Spencer, který je členem mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF), se vrátil z Guineje před týdnem. Poté, co dostal horečku a průjem, oznámil své obtíže lékařům z MSF. Vyslali pro něj speciální tým v ochranných oblecích, který Spencera dopravil do nemocnice.

Guvernér New Yorku Andrew Cuoma tvrdí, že byl nakažený lékař v kontaktu se čtyřmi lidmi. Tři lidi, včetně jeho snoubenky, byli umístěni do karantény. Čtvrtý člověk, taxikář, prokazatelně nemocný není.

Lékař během pobytu v New Yorku normálně jezdil metrem a taxíkem, pohyboval se mezi spoustou lidí. Nicméně starosta města New Yorku ujišťuje, že obyvatelé největšího města USA jsou v bezpečí a nákaza jim nehrozí.

Na newyorském mezinárodním letišti v současnosti každý, kdo přiletí z postižených oblastí, musí podstoupit zdravotní prohlídku. Spencer jí prošel také, ale žádné příznaky eboly se u něj v tu chvíli neukázaly.

V USA je to čtvrtý potvrzený případ eboly. První hospitalizovaný s ebolou byl Liberijec, který přicestoval z Afriky do Texasu. Dvě sestry, které ho ošetřovaly, se nakazily také. Jedna už je v pořádku a druhá se uzdravuje. Liberijec zemřel 8. října.

Související články

Další články