Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Neskutečný chaos a hluk z ulice: Vyzkoušeli jsme posezení na Smetanově nábřeží na vlastní kůži

+ Dalších 9 fotografií
Magistrát se rozhodl podpořit podnikatele, které postihla koronavirová krize, tím, že dočasně uzavřel jeden pruh silnice na Smetanově nábřeží. Jedná se o úsek mezi Národním divadlem a Krannerovou kašnou. Nápad to byl sice hezký, ale realita už je jiná. Velké části Pražanů se projekt vůbec nelíbí. Redakce eXtra.cz vyzkoušela posezení na Smetanově nábřeží na vlastní kůži...

Posezení a kafíčko u tramvajové trati? Nic není nemožné, právě taková alternativní kavárna vyrostla na Smetanově nábřeží. "Chceme podpořit místní gastro podnikatele, kteří teď prodělávali ztráty během koronakrize. Teď tady budou moci mít předzahrádky. Radní pro kulturu Hanka Třeštíková tady dále chystá kulturní program, takže se máte na co těšit,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib před časem na Facebooku.

"Smysl to dává i dopravně. Blanka se stavěla, aby odlehčila právě dopravě v centru. Tohle by mohl být začátek. Jak říká kolega Scheinherr, můžeme si to dovolit. Jen 15 % lidí, kteří se tu objeví, jede autem. Úsek se dá navíc objet po Divadelní nebo Karoliny Světlé,“ dodal primátor.

Pražané Hřibovo nadšení nesdílí

Už samotný nápad se zdál Pražanům dost nesmyslný, protože dle názoru spousty lidí není možné průjezd omezit před tím, než budou dokončeny oba pražské okruhy. Na sociálních sítích se to hemží posměšnými vtípky, ale realita je ještě mnohem horší.

Na Smetanově nábřeží to bohužel vypadá jinak, než by se patrně mnozí domnívali. Představa, že si sednete na zahrádku a v poklidu si vypijete kafe, popovídáte s kamarády a sníte zákusek, je zcela nereálná. Svůj doprovod patrně ani neuslyšíte, protože hned vedle vás hlučí projíždějící tramvaje společně s auty, jejichž řidičům se nařízení dvakrát respektovat nechce. Místo poklidného odpočinku se budete vzájemně přeřvávat a z posezení uprostřed cesty ohromující zážitek rozhodně mít nebudete.

Když už tomu přece jenom dáte šanci a to kafe si objednáte, tak si musíte dát pozor na lidi vystupující z tramvaje, kteří se jeden na druhého mačkají a div vám nenaprskají do limonády nebo nespadnou do polévky. Neskutečný chaos a přeřvávání číšníků nelze přehlédnout. Pokud se chcete někomu zatraceně ošklivě pomstít, vezměte ho v následujících dnech na posezení na Smetanovo nábřeží.

Podívejte se na fotky a uvidíte sami.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy