Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Neskutečné video ukazuje práci zásahovky v Uherském Brodě! Před hospodou smrti se motalo malé dítě, policisté ho neřešili

Ačkoliv ministr vnitra Milan Chovanec je přesvědčen, že policisté odvedli v Uherském Brodě dobrou práci, veřejnost s ním nesouhlasí. Nejnovější video ukazuje šokující záběry, jak se před hospodou, kde bylo zavražděno osm lidí, prochází malé dítě. Nikdo ho neupozorní, že jde o život. Elitní jednotce je fuk, že se jim v nebezpečné zóně producírují civilisté.

Na Youtube se objevily šokující záběry, které ukazují, jakým způsobem elitní policisté prováděli zásah proti střelci, který v Uherském Brodě zabil osm lidí. Video natočil muž, který bydlí v domě, z něhož měl dokonalý výhled na celý zásah.

Z videa je patrné, že v nebezpečné zóně se procházeli civilisté. Zvlášť mrazí z malého kluka, který se na scéně objeví přibližně v čase 2:50 v doprovodu dospělého člověka. Dvojice si to namíří přímo k hospodě, kde v tu chvíli probíhá brutální masakr.

Na videu není vidět, že by se někdo pokusil pána a malého chlapce oslovit a vysvětlit jim situaci. Oblast nebyla vůbec uzavřena. A kdyby v tu chvíli vylétla z okna hospody kulka… Hrůza domýšlet!

Policisté si ale vedou svou a jsou přesvědčeni, že dvojici se nemohlo nic stát. „To byla akce provedená pod kontrolou policie a šlo o přemístění dítěte do jiného domu. Dítě bylo na cestě k domu a v danou chvíli proběhl jeho přesun. Nešlo tedy prostorem, který by byl ohrožený,“ uvedl pro portál lidovky.cz policejní mluvčí Pavel Benedikt Stránský s tím, že dospělý není rodič, ale zdravotník, který školáka doprovázel. Proč ale šli přímo k hospodě? To zůstává nezodpovězenou otázkou.

Policistům vadí, že jejich práci kritizuje veřejnost. Tvrdí, že kdo tomu nerozumí, nemá právo do zásahu komanda kecat. Muže zákona hodně vytočila slova kuchařky, která v hospodě pracuje.

Paní, která byla při střelbě v objektu, pro TV Prima uvedla, že policisté z místa střelby utekli, a naznačila, že kdyby to neudělali, mohli zachránit více životů. Policie kvůli těmto kritikům už vydala i oficiální prohlášení.

„Mediální výpovědi "anonymních“ odborníků či svědků se od sebe diametrálně odlišují, a navíc jsou rozdílné i od reálných informací, které má k dispozici policie a které vyplývají z dosavadního vyšetřování," vzkázali veřejnosti policisté.

Rádi bychom věřili ministru Chovancovi, že vše proběhlo, jak mělo. Že policisté odvedli super práci a je na ně spolehnutí. Jenže osm mrtvých je osm mrtvých. Pokud si policisté chtějí uchovat zbytky důvěry, budou muset zodpovědět ještě mnoho nepříjemných otázek.

Související články

Další články