Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Neskutečné utrpení tanzanských albínů: Usekávají jim ruce, důvod proč vás naprosto znechutí

Albíni prý přinášejí štěstí.
Zdroj: archiv

Tanzanie má nejvyšší počet vražd a útoků v Africe. Ještě hůř jsou na tom ovšem albíni, kteří se stávají obětmi šamanů. Ti věří, že jejich ruce a nohy můžou přinést štěstí a bohatství.

Albínským dětem často usekne někdo ruce a pak je prodává za velké peníze na černém trhu. Chamtivost je tak velká, že není náhodou, že rodiče zmrzačí své vlastní dítě.

Tanzanští albíni jsou tedy loveni jako zvěř. Lidé jsou ochotni za jejich části těla zaplatit 3 000 a 4 000 dolarů (60 000 a 80 000 Kč) za ruku nebo za nohu. Za „celou sadu“ se platí v přepočtu 1 500 000 Kč.

Poslední krvavý útok na albíny se stal, když čtyřletou holčičku Pendo Emmanuelle Nundi unesli ze jejího domova v prosinci. V souvislosti s tím byl zatčen její otec i strýc, ale dívka zatím nebyla nalezena.

Další obětí je desetiletá Mwigulu Matonange, která šla ze školy, když k ní přiskočili dva muži a usekli jí levou ruku. „Připadala jsem si jako koza, která měla být poražena,“ řekla dívka po útoku médiím.

V Tanzanii zatím bylo zaznamenáno 74 vražd a 59 přeživších v souvislosti s albíny. To jsou ale jenom ty zaznamenané případy…

Související články

Další články