Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Neskutečné, Tom Cruise má už 60! Slavný herec vystřídal řadu žen. Proč si žádnou neudrží?

Tom Cruise se neobjevil na Oscarech.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
NAROZENINY

Hollywoodský herec Tom Cruise slaví kulaté 60. narozeniny. Momentálně září na filmových plátnech v pokračování Top Gun: Maverick, kde mu ani po třiceti letech nechybí jeho pověstný sex-appeal! Cruise šel do natáčení opět naplno, a dokonce řídil nejrychlejší motocykl na světě. Vedle Cruise se objevila řada slavných žen, ovšem jeho vztahy jsou vzhledem ke scientologické církvi, do které před lety vystoupil, složité. Jak uvádí kinotip.cz, své si s ním užila i Nicole Kidman, která dvakrát potratila.

Herec, scenárista, producent a režisér Tom Cruise od svého dětství snil o tom, že bude pilotem. A to se mu taky povedlo, nyní totiž opět září na plátnech kinosálů ve snímku Top Gun: Maverick. „Abychom to zvládli, pracovali s námi nejlepší bojoví piloti na světě. Měli jsme naprosto nový systém kamer, který nám dovolil dát jich šest v IMAX kvalitě do letadla s herci, které je zabíraly, zatímco letoun pilotoval zkušený pilot na zadním sedadle,“ citoval Cruise web novinky.cz.

Tom Cruise v Top Gun

„Je úžasné, co vidíte v kokpitu, a diváci to díky filmu mohou zažít taky. Letecký film, jako je tenhle, nikdy nikdo nenatočil a nikdy znova nenatočí. Vážně všem ukážeme, jaké je to být letcem Top Gun,“ prozradil Cruise o pokračovaní Top Gunu, který se vrátil po více než třiceti letech.

Herci létali ve skutečné stíhačce F-18 Super Hornet a zvykli si na odstředivou sílu. Samotný Tom Cruise navíc v Top Gun: Maverick řídí motocykl Kawasaki H2R, který byl v době natáčení filmu považován za nejrychlejší motocykl na světě.

Teď ho zná celý svět, on sám však neměl jednoduché dětství, protože se s rodinou velmi často stěhoval. Dokonce navštěvoval osm různých základních škol.

Role Toma Cruise

Na divadelní prkna se poprvé postavil roku 1980 a poté zkoušel své štěstí v New Yorku, kde ho ale režiséři jeden po druhém odmítali. Štěstí přišlo až s italským režisérem Francem Zeffirellim a Tom Cruise si tak zahrál Billyho ve filmu Nekonečná láska.

První hlavní roli dostal ve filmu Panictví pro Ameriku, zlom v jeho kariéře ale přinesl snímek Top Gun. Poté se stal vyhledávaným hercem a filmy na jeho kontě přibývaly raketovým tempem. Mimo jiné si zahrál třeba ve snímcích Barva peněz, Rain Man, Navždy a daleko či Mission: Impossible.

Už v devadesátých letech patřil mezi nejlépe placené herce. Za Mission: Impossible si vydělal 75 milionů dolarů, za Interview s upírem 15 milionů dolarů a třeba Jerry Maquire mu vynesl 20 milionů dolarů.

Ženy Toma Cruise

Známá filmová hvězda měla po boku několik slavných žen. Tou první byla Mimi Rogers, která mu představila scientologickou církev, jejíž je Cruise nedílnou součástí. Jejich manželství ale po třech letech zkrachovalo na základě údajných nepřekonatelných problémů.

Jeho druhou manželkou byla herečka Nicole Kidman, s níž, jak píše kinotip.cz, se seznámil při natáčení dramatu Bouřlivé dny. Oba byli bláznivě zamilovaní, a tak během několika měsíců proběhla veselka. Společně chtěli založit rodinu, jenže první těhotenství bylo mimoděložní a skončilo potratem.

Pár se proto rozhodl společně adoptovat dvě děti - Connor a Isabella Jane. Pak ale přišly problémy spojené se scientologickou církvi, jelikož Kidman byla křesťanka. Scientologická církev začala na Cruise tlačit, aby vztah ukončil, a tak zrovna, když se Kidman podařilo otěhotnět a byla ve třetím měsíci, jí Cruise oznámil, že se chce rozvést a ona opět potratila.

Tom Cruise a Katie Holmes

Další Cruisovou manželkou byla herečka Katie Holmes, se kterou se po dvou měsících zasnoubil a v roce 2006 se jim narodila dcera Suri, jejíž narození provázely nezvyklé církevní zvyky.

Holmes po naléhání manžela vstoupila do církve, a tak během celého porodu musela mlčet a den po porodu musela být malinká Suri samotná, bez své matky.

Nelogických pravidel bylo ve scientologii tolik, že je herečka dlouhodobě neunesla. Po šesti letech se rozvedla a s dcerou z církve vystoupila.

Po těchto manželstvích se Cruise své soukromí snaží hlídat. Ale údajně za svůj život stihl randit i s Melissou Gilbert, Rebeccou De Mornay, Cher, Penélope Cruz, Olgou Kurylenko nebo Laurou Prepon. Jeho poslední láskou byla o devatenáct let mladší herecká kolegyně Hayley Atwell, se kterou se seznámil při natáčení filmu Mission: Impossible Odplata, jak píše portál super.cz.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy