Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Neskutečná trapárna a strach ze stárnutí: Proč Monika Koblížková a další tolik řeší kult těla?

O některých ženách se nyní hodně mluví.
Zdroj: profimedia.cz, Instagram
+ Dalších 26 fotografií
Skandál kolem Simony Krainové (45), Moniky Koblížkové (37) a desítek dalších českých hvězdiček, které klamou fanoušky, když hodně upravují své fotky, aby vypadaly dokonale, neušel pozornosti ani největší morální autoritě naší redakce Davidu Zápalovi (42). Jak se do nich tohle bulvární eso pustilo?

Upravování fotek slavných vážně není specialita dneška, ostudu si kvůli úpravám Photoshopem dělají celebritky po celém světě už přes dvě desetiletí. V českých vodách mě asi nejvíc pobavila zoufalost grafika, když kvůli plakátu na nějaký charitativní pochod ubral Halině Pawlowské (63) asi dvě stě padesát kilo a udělal z ní vyzáblinu, přestože se na start akce nejspíš jen sotva dokutálela (snímek najdete ve fotogalerii). Jenže to byla servilita nějakého noname týpka, s tím ona samotná neměla asi nic společného.

V současnosti to ale došlo do absurdna: i holčiny, které zrovna nemají vlastního grafika, si mohou koupit aplikaci, která jim vyhladí vrásky, zpevní zadek či prsa a celkově z nich udělá vzrušující monstra, která se někdy od reality liší asi jako obtloustlý dědek od Lady Dee.

Mám jim to za zlé? Ne. A to říkám přesto, že třeba taková Simona Krainová (45), která samozřejmě říká, že všechna obvinění o úpravách jsou lež, jak jinak, je mi asi stejně sympatická jako pracovní pondělí. A přesto, že ani o Agátě si nemyslím úplně to nejlepší na světě. Žijeme prostě v části světa, kde je touha po dokonalosti na prvním místě. I obyčejné holky z ulice prostě už musí být vyžehlené až běda, jinak by se dokonce mohly stát obětí kyberšikany. A u těch slavnějších je to o to složitější, protože modelce s chybami nikdo žádný kšeft nedá.

Můžeme si to vzít i na příkladu porna. Když přišlo video s vysokým rozlišením, byli z toho producenti na mrtvici, protože nikdo nebude přece platit za čumendu na kopulaci jiných lidí, když budou detailně vidět všechny póry a vady těl. Nakonec to fikaně vymysleli tak, že začali dávat výsledek do jakéhosi mlžného oparu, čímž všechny průšvihy zakryli. Když se dnes ale podíváte na totálně vyhlazené fotky k videu, na nichž vypadají beďarůprosté herečky a herci až jako figuríny, a porovnáte to se samotným péčkem, jde o úplně jiné lidi.

Snaha o perfektnost je prostě současná mantra a nejde z ní ustoupit, takže fakt pochopím, když se ženy virtuálně zušlechtí.

Ale naprosto trapné je, že když už si tu zúží lýtko, tu vymažou celulitidu, tu vyhladí obličej, že si z lenosti či blbosti nedají tu práci a fotku pod lupou nezkontrolují, aby si nezpůsobily ostudu.

Nedávno podobný skandál řešil dokonce i jeden známý chlap, český a velmi kontroverzní politik Tomio Okamura (45). Chlubil se fotkou z posilovny a horou svalů, za kterými se ale vlnila železná tyč. Jeho nejmenovaný horlivý přítel chtěl udělat kámoše lepším, než ve skutečnosti je, takže trapas byl na světě.

Shrňme to: Když už mají holky potřebu se takzvaně optimalizovat, doporučil bych jim, aby to bylo s mírou, bez přeháňky. Všichni pak stejně na vlastní oči vidí, že vypadají jinak. Ale chápu, že podobné facebookové a instagramové hvězdičky vám vyjmenují spíš sedm a půl miliardy odstínů rtěnek, než aby řešily nějaké technické záležitosti svých podvodů…

Související články

Další články