Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Neskutečná smůla: Cyklista Ondřej Cink měl medaili na dosah. O placku ho připravil defekt

LOH 2021 Tokio: Cyklista Ondřej Cink měl medaili na dosah
Zdroj: Profimedia
Tokio 2021

Cyklistika umí být občas krutá. Poznal to i Ondřej Cink ve finále olympijského závodu cross country. Třicetiletý cyklista se před koncem dotáhl na třetí pozici a medaili měl téměř na dosah, stopku mu ale vystavil defekt zadního kola. Cink tak kvůli neskutečné smůle přišel o životní závod.

Ondřej Cink sice startoval do závodu cross country z pátého místa, hned v prvním kole se ale posunul až na 12. příčku. Byl totiž donucen zastavit kvůli pádu Francouze Jordana Sarroua. Český jezdec tak musel hned od začátku pořádně šlápnout do pedálů a zahájit velkou stíhací jízdu.

Ještě v průběhu prvního kola Cinkovi ubyl velký soupeř Mathieu van der Poel, který se po nepříjemném pádu propadl hluboko mezi ostatní závodníky. Nizozemec byl přitom považován za favorita závodu. Jeho předpokládanou roli ale převzal Brit Thomas Pidcock, který se krátce po pádu soupeře dostal do čela před Švýcara Nina Schurtera.

Dotáhl se na třetí místo

Cink se postupně prokousával pořadím stále výš a začal dýchat na záda první pětce. Po polovině závodu bylo ale vidět, že stíhací jízda od prvního kola vzala českému jezdci hodně sil. Ani tak to ale Cink nevzdával a v předposledním šestém kole se dostal do boje o medaili.

Po dechberoucím výkonu a také chybě soupeřů se Cink zvládl protáhnout na třetí místo, ze čtvrté pozice se ho držel jen Švýcar Schurter. Zdálo se, že boj o cenný kov má český cyklista ve svých rukách. Cinkovi ale nebylo přáno.

Hořké zklamání

Českého aspiranta na medaili zastavil defekt zadního kola. Skvělě rozjetý závod tak pro Cinka kvůli obrovské smůle skončil. V tu chvíli bylo vidět cyklistovo obrovské zklamání. Snad jen velká profesionalita mu zabránila hodit kolo vzteky do křoví. Nechybělo totiž moc a Cink mohl slavit životní úspěch.

Zlato nakonec získal po famózním výkonu Thomas Pidcock. Ze druhého místa se radoval Švýcar Mathias Flückinger a bronz, který dost možná mohl patřit českému závodníkovi, bral Španěl David Valero Serrano.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články