Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Neskutečná proměna Andrey Černé: Usměvavou Elišku z pohádky Princezna ze mlejna by dnes málokdo poznal

Andrea Černá: Smutný osud Princezny ze mlejna
Zdroj: Renata Bušková eXtra.cz/se souhlasem Tv Nova/koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
proměna

Herečka Andrea Černá se ve společnosti příliš často neobjevuje a své soukromí si střeží jako oko v hlavě. Přestože se objevila v celé řadě divadelních i seriálových rolí, postavu vesnické dívky Elišky s líbeznými ďolíčky ve tvářích jí už nikdo neodpáře. Jak vypadá slavná Princezna ze mlejna dnes, na to se můžete podívat v galerii eXtra.cz. 

Role Elišky jí už zůstane

Jiskřivý pohled, dlouhá kudrnatá blond paruka a hlavně nádherný úsměv s ďolíčky ve tvářích, takovou si diváci pamatují herečku Andreu Černou, která se proslavila díky roli Elišky v pohádce Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna. O té doby už ale uplynulo několik desetiletí a stejně jako pohádka zestárla i její hlavní hrdinka. Přestože letos v lednu oslavila 46. narozeniny, vypadá pořád perfektně, je ale patrné, že patří k lidem, kteří jsou plaší, a ona veselá a bezstarostná jiskra v oku pohádkové venkovské dívky je dávno ta tam.

Andrea se společenským událostem spíše vyhýbá a málokdy ji vidíme na červených kobercích slavnostních premiér či předávání různých cen. Naše redakce ji však zastihla na křtu krimi thrilleru Konzultant od Antonína Mazáče. I když ji role Elišky provází celým životem, na herectví nezanevřela. Dodnes se objevuje na divadelních prknech a je stálou členkou souboru Divadla na Vinohradech. Diváci ji také mohli vidět v seriálech jako Policie Modrava nebo Ordinace v růžové zahradě.

Soukromí si střeží

Díky Troškově filmu se proslavila takřka přes noc, ale z toho, že ji na ulici každý poznává, příliš nadšená nebyla. "Samozřejmě mě těší, že je pohádka oblíbená, ale člověk by si chtěl udržet vlastní identitu. Po panu Chudíkovi, který hrál primáře Sovu v Nemocnici na kraji města, rovnou chtěli, aby jim radil se zdravotními neduhy. Nemůžu, ani nechci tvrdit, že jsem se maskovala, jen se mi tehdy hodně rozšířil počet slunečních brýlí,“ řekla kdysi v rozhovoru pro MF Dnes.

Černá rozhodně patří k uzavřenějším herečkám, které sice v rámci divadelních představení vystupují před očima diváků, své soukromí si ale velmi střeží. Ačkoli si v minulosti přála založit rodinu a chtěla mít pět dětí, stát se matkou se jí bohužel nepoštěstilo. „Pokud nikde veřejně nepropírám, kdo je u mě doma, ještě to neznamená, že žiju jako kůl v plotě. Jen mi nepřijde vkusné o tom mluvit veřejně. Každý máme nárok na své soukromí. Faktem každopádně je, že pět dětí už porodit nestihnu,“ svěřila se před několika lety v rozhovoru pro iDnes.cz.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy