Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Neskutečná drzost České pošty: ZDRAŽENÍ služby, která vůbec nefunguje!

Glosa
GLOSA: Mají to ale ve vedení České pošty odvahu! Ze všech stran bombardovaný státní podnik se rozhodl od poloviny listopadu o desetikačku zdražit Balík do ruky. A to přesto, že kvůli tomu, jak moc je to nefunkční služba, by ji zákazníkům snad měla firma poskytovat zadarmo!

Převážně ve středních a větších městech to zná snad každý: Objedná si Balík do ruky, přijde mu oznámení o doručování zásilky, později pak už jen zpráva, že adresát nebyl k zastižení, i když klidně ve skutečnosti trčel doma na dovolené, aby zásilku mohl převzít. A služba se rázem změní na levnější Balík na poštu, kde balíkář zásilku vyloží.

Peklo nejen v Praze

Možná nejméně únosná je situace v hlavním městě Praze, kde má s nedoručením balíků do ruky zkušenost patrně sto procent obyvatel.

Za platy, které Česká pošta nabízí, u nich nikdo nový nechce pracovat, na pracáku člověk možná dostane více, takže pošťáků je tu tak málo, že víc balíků nerozvezou, než jich doručí. Zvlášť před Vánoci.

Drzé zdražení

V situaci, kdy jsou zákazníci vytočeni na nejvyšší možnou míru, nyní Česká pošta v naprosté tichosti upravila stávající ceny balíků. Ten do ruky o deset korun, ať už jde o jakoukoli gramáž. Zásilka do dvou kilogramů stála doteď 128 korun, nyní lidé zaplatí o deset korun víc. Se Zákaznickou kartou sice dají o třináct korun méně (125 Kč), do poloviny jedenáctého měsíce ale za stejný balík tito klienti platili pouze 115 korun.

To Balík na poštu zůstal za úplně stejnou cenu. Management České pošty se evidentně rozhodl vyřešit problém s nedoručováním balíků domů a do zaměstnání tak, že nadsadil cenu Balíku do ruky. O to větší vztek si pak ale budou zklamaní klienti vylévat na nebohých pěšácích od České pošty, kteří za nic nemohou.

Nechtěli by ti tam nahoře začít řešit opravdu vážný problém seriózně?

Mohlo by vás zajímat

Další články