Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Neskutečná Anna: Falešná dědička nosící Chanel, podvedla banky i americkou smetánku

Série Neskutečná Anna pojednává o podvodnici co oklamala banky i boháče.
Zdroj: Netflix
+ Další 2 fotografie
seriál

Zdá se, že se na streamovací platformě Netflix roztrhl pytel se seriály mapujícími chování dnešních podvodníků. Po úspěšné sérii Tinder Swindler o vztahovém podvodníkovi Simonu Levievovi nyní přichází Netflix se sérií Neskutečná Anna (Inventing Anna) o ruské švindlířce, která se vydávala za bohatou dědičku.

Nová série Neskutečná Anna zaznamenává dechberoucí příběh falešné dědičky Anny Delvey. Navazuje tím na předešlou velmi úspěšnou sérii Tinder Swindler o vztahovém podvodníkovi Simonu Levievovi. Delvey, vlastním jménem Anna Sorokinová, se podvodně dostala do elitních newyorských kruhů tím, že se vydávala za bohatou německou dědičku s plány otevřít pro umělce klub ve stylu slavného Soho House.

Jak je podrobně popsáno v článku v New York Magazine z roku 2018, Sorokinové domeček z karet se zhroutil poté, co nezaplatila účet v butikovém hotelu 11 Howard v Maroku. Následně vyšlo najevo, že má další nezaplacené účty a bankovní půjčky za tisíce dolarů a nechala vystavit řadu neplatných šeků. V roce 2017 ji proto policie zatkla.

Luxusní život a soukromé tryskáče

Sorokinová klamala banky tím, že jim dávala falešné výpisy z účtů, takže vypadala jako milionářka s účty ve Švýcarsku. Hotovost také často vybrala na základě fiktivních bankovních převodů dříve, než na něco banky mohly přijít. Zaměstnancům hotelů pak dávala stodolarová dýška, aby na ní netlačili ohledně placení za pobyt. Chodila do luxusních restaurací a platila si soukromé tryskáče.

Kromě přepychových míst milovala Anna i haute couture. Nosila na sobě šaty a doplňky jen od vyhlášených módních domů, jako například Dior, Chanel, Gucci nebo Prada. To je vlastně mírná spojitost se Simonem Levievem, i on se vyžíval v luxusních značkách. Švindlíř pak působí navenek věrohodně.

Život za mřížemi

Série končí soudním procesem v roce 2019, ve kterém byla odsouzena k trestu v rozmezí čtyř až dvanácti let do vězení. Podle listu The Guardian byla odsouzena za podvody v hotelech, restauracích, bankách a u provozovatelů soukromých letadel za více než 200 000 dolarů. Propuštěna byla po dvou letech na podmínku a nyní podle agentury AP Američané rozhodují, jestli ji vyhostí do Německa, kde má své rodiče.

Kuriózní na jejím příběhu je, že část peněz, které zpronevěřila, následně splatila rodinám oklamaných z honoráře od společnosti Netflix za to že o ní seriál mohl natočit.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy