Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nerovný boj Nadi Urbánkové (†83): Kvůli rakovině přišla o ňadra, poslední ránu zasadil koronavirus

Naďa Urbánková byla pětinásobnou slavicí.
Zdroj: Herminapress.cz
+ Dalších 8 fotografií
nemoc

Naďa Urbánková v českém showbyznysu platila za veselou povahu, ne vždy jí však bylo do smíchu. Během života prošla mnoha útrapami, a to včetně rakoviny. Lékaři jí museli vzít obě ňadra, a když to už vypadalo nejhůř, Urbánková zvládla zákeřnou nemoc porazit. Avšak ta ji poznamenala natolik, že když se nedávno nakazila koronavirem, virus byl už nad její síly, jak informovala její dcera Jana Fabiánová na Facebooku. 

Naďa Urbánková kromě toho, že byla skvělou zpěvačkou a herečkou, v životě několikrát prokázala, že je i velkou bojovnicí. Osud jí totiž do života postavil nejednu překážku. Tou nejtěžší bezpochyby byla rakovina, kterou u ní lékaři objevili při náhodné prohlídce, když bylo zpěvačce 70 let.

"Když jsem přijela za Janou (dcera Jana Fabiánová, pozn.red.) do Prahy a říkala si, že bych se měla nechat po letech vyšetřit, šla jsem za paní primářkou, ona mi udělala všechna možná vyšetření a řekla, že mám rakovinu. Neplakala jsem, nezoufala. První, na co jsem se zeptala, bylo, kolik mám času. A ona mi říkala, že ve velkém procentu to záleží na mně," řekla Urbánková v rozhovoru pro Deník.

Dcera týden plakala

Zprávu, která by většinu lidí položila, přijala zpěvačka a herečka racionálně. Řekla si, že nesmí propadat panice, a sama se s bojem s neviditelným nepřítelem smířila. To nejtěžší ale prý bylo něco úplně jiného. "Nejhorší bylo, když jsem to musela říct dceři. Až po letech mi přiznala, že týden brečela. Tehdy se držela a byla mi velkou oporou," přiznala. Byť se to zdá zváštní, na některé momenty z nemocnice ráda vzpomínala. "Třeba když mi dcera oholila hlavu, protože mi padaly vlasy. Moc jsme se nasmály, jak jsem vypadala…" zavzpomínala.

Pozitivně naladěný duch Urbánkovou neopouštěl, a to ani tehdy, když jí lékaři museli vzít obě ňadra. Nakonec i právě díky tomuto přístupu dokázala zpěvačka zákeřnou nemoc porazit, což, jak sama říkala, patřilo mezi její největší životní úspěchy. Jenže osud si pro Urbánkovou, která již tak měla podlomené zdraví kvůli náročné léčbě, přichystal další překážku.

Plané naděje

Na začátku letošního roku se totiž musela vrátit do nemocnice. Ne však s rakovinou, ale s koronavirem, o čemž informovala její dcera Jana Fabiánová na Facebooku. "Jestli máte v téhle nelehké době kousek modlitby nazbyt, prosím věnujte ji dnes mojí mamince. Je v nemocnici s covidem a není jí vůbec dobře. Prosím, nevolejte jí, nemůže k telefonu. Jen na ni prosím myslete. Pokud jí budete chtít něco vzkázat, klidně pište sem pod post. Vytisknu to pro ni a nechám předat. Bohužel ani já k ní momentálně nesmím. Děkujeme vám za soucit a pochopení. Buďte zdrávi a mějte se rádi," napsala Jana před týdnem.

Z její zprávy bylo jasné, že Urbánková je na tom zle. Přesto ale svitla naděje. "Nevím, jak to máte vy, ale za mě kolektivní modlitba funguje! Včera bylo stanovisko lékaře: stav velmi vážný. Dnešní stanovisko: výrazné zlepšení. Dokonce mě k mámě dnes pustili. Moc a moc vás všechny pozdravuje, děkuje vám za modlitby, energii a lásku. Říkala, že se cítí mnohem lépe. Moc a moc vám všem děkujeme, umíte zázraky!" vzkázala optimismem posilněná Jana.

Zemřela ve spánku

Jenže to netušila, co přijde. Koronavirus totiž není zákeřný jen pro svůj průběh, ale především také komplikace spojené s ním po odeznění nemoci. Zejména pro starší osoby, které už mají jiné zdravotní problémy, je smrtelně nebezpečný. A na tento koktejl doplatila i Urbánková. Ač ukázala, že je velkou bojovnicí, tentokrát byla nemoc nad její síly.

"S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3.2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním Covid-19. Zemřela ve spánku, bez bolestí," napsala zdrcená Jana na Facebook.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy