Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nepřívětivé počasí si v Česku vyžádalo první oběť: Řidiči na vozovkách jsou v ohrožení

Počasí
Nepřívětivé počasí komplikuje dopravu na vozovkách a vyžádalo si i první oběť. Po pádu stromu na projíždějící auto zemřel řidič ve Středočeském kraji. Krom toho se na Klatovsku zřítil autobus do příkopu a na dálnici D8 se tvoří ohromné kolony.

Dopravu na vozovkách České republiky výrazně komplikuje nepřívětivé počasí, které má dokonce už i první oběť.

Nehoda s tragickým koncem

Před sedmou hodinou ranní ve středu museli záchranáři a hasiči vyjíždět k vážné havárii. Na Mladoboleslavsku se na právě projíždějící auto zřítil strom. Pro záchranné jednotky byla cesta k nehodě komplikovaná. „Cestu k nehodě posádkám zkomplikoval necelý kilometr před nehodou další spadlý strom, který blokoval silnici. Záchranáři museli kvůli překážce využít jinou trasu,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová pro portál TN.cz.

„Po vyproštění z vozidla předali hasiči zraněného muže do péče záchranářům, kteří u něj zahájili intenzivní péči. Bohužel muž utrpěl velmi vážné poranění hlavy, kterému i přes snahu záchranářů na místě podlehl,“ dodala.

Komplikace na Českých silnicích

Pro některé může být ochlazení dobrou zprávou. Ovšem českým řidičům aktuální počasí výrazně komplikuje cesty. Například na dálnici D8 mezi 72. a 82. kilometrem ve směru na Drážďany stojí uvízlé kamiony. Kvůli tomu se tam tvoří ohromné kolony. Vzhledem k tomu, že v úseku nepřetržitě sněží, hrozí dopravní kolaps.

Na Klatovsku došlo k dopravní nehodě, při které havaroval autobus jedoucí z Prahy. Příčinou nehody bylo zřejmě také nepřívětivé počasí. Řidič autobusu dostal pravděpodobně smyk a poté vjel do příkopu, kde se dopravní prostředek převrátil na bok. Naštěstí nikdo z cestujících neutrpěl vážná zranění.

Související články

Další články