Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nepřišel na trénink a v okně se svítilo... Před třemi lety se oběsil reprezentant František Rajtoral

Nepřišel na trénink a v okně se svítilo... Před třemi lety se oběsil reprezentant František Rajtoral
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Vzpomínka
Jsou tomu už tři roky, co fotbalový svět zasáhla tragická zpráva. Na svůj život si sáhl bývalý reprezentant František Rajtoral (†31), který se v Turecku oběsil. Přitom mu bylo pouhých 31 let a ještě toho mohl mít hodně před sebou.

Rajtoral se narodil v Příbrami, kde také začínal s velkým fotbalem. V roce 2005 ho za patnáct milionů korun koupil Baník Ostrava, kde se ihned zařadil mezi klíčové hráče. Ovšem během tohoto angažmá taky začal trpět únavovým syndromem. Důležitý mezník v jeho kariéře přišel v roce 2009, kdy z Ostravy odešel do Plzně. V kádru Viktorky si získal pevnou pozici a stal se jedním ze symbolů nové a úspěšné éry západočeského klubu. Plzni Rajtoral pomohl ke čtyřem ligovým titulům, zahrál si Ligu mistrů a dostal se taky do reprezentace, se kterou v roce 2012 odjel na EURO.

Konec přišel v Turecku

Ze západu Čech se taky vydal vstříc zahraničním angažmá. Poprvé odešel v roce 2014 do německého Hannoveru, podruhé pak o dva roky později do tureckého Gaziantepsporu, se kterým podepsal dvouletou smlouvu. Tu ale bohužel nedokončil a v dubnu roku 2017 spáchal sebevraždu. Rajtoral se oběsil ve svém domě, ve kterém byl sám. Našli ho sousedé, kteří také zavolali policii. „Nepřišel na trénink, tak jsem jel k němu domů. Dveře byly zamčené, ale v oknech se svítilo. Pak mi policie řekla, co se stalo. Je mi to moc líto," řekl tehdy pro turecký server fanatik.com předseda klubu Ibrahim Kizil.

Všichni ho měli rádi

Spekulovalo se o tom, že ho trápily dluhy, k sebevraždě jej ale nejspíš „přinutily“ rodinné problémy a deprese, se kterými několik let bojoval. „Každý rok si den, kdy nás opustil, připomínáme. Taky letos zapálíme svíčku u jeho pamětní desky,“ řekl pro eXtra.cz tiskový mluvčí plzeňské Viktorky Václav Hanzlík.

V plzeňském kotli je dodnes vyvěšena kopie jeho dresu, fanoušci Viktorky taky v útrobách stadionu vymalovali Rajtoralův portrét. „Byl důležitou součástí viktoriánské rodiny. Měl velký podíl na úspěších klubu a všichni ho tady měli rádi,“ vzpomíná na bývalého obránce Hanzlík. „Často na něj vzpomínáme. A ve čtvrtek si ho připomene každý viktorián,“ dodal.

Související články

Další články