Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nepřesvědčivý výkon Reye Korantenga: Nejslabší moderátor ze všech debat, píší diváci

Rey Koranteng nepředvedl podle diváků stoprocentně přesvědčivý výkon.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Další 3 fotografie
prezidentské volby

Poslední debatu prezidentských kandidátů, kterou vysílala TV Nova, dostal na starosti již několika politickými debatami prověřený moderátor Rey Koranteng. Reakce lidí na sociálních sítích se celkem dost liší, jedni si myslí, že Koranteng odvedl solidní práci, druhý tábor se ho nebál označit jako "nejhoršího moderátora prezidentských debat".

Nepovedený úvod

Hned v úvodu debaty se Korantengovi nepovedlo pořádně korigovat Andreje Babiše, který se pustil do několikaminutového monologu, čehož si ostatně všimli i lidé. "Mně tedy přijde, že Koranteng ho (Andreje Babiše - pozn. redaktora) nechává hrozně moc mluvit. Především úplně mimo dotazy," napsal na Twitteru Václav Kolář. Jiní si naopak mysleli, že Koranteng nebyl nestranný a zatápěl Babišovi víc než ostatním. "Moderátor je velmi zaujatý proti Andrejovi," sdělil svůj názor na Facebooku Petr Uher, kterému vadilo, že se Koranteng bývalého premiéra ptal na kauzy, které se kolem jeho osoby řeší.

Nestrannost moderátora Reye Korantenga byla velkým tématem. "Koranteng je největší omyl. Čekala bych vyrovnaného moderátora, který nebude tak okatě dávat najevo, na čí straně je! Je to obyčejný útok na jednoho z diskutujících. Je to jednostranně vedená show," ​rozčílil se na svém twitterovém účtu Mirísek Kom.

Nabírání jistoty

Jak čas debaty běžel, začal si postupně být Koranteng jistějším v kramflecích a snažil se vyrovnat čas, který dostali jednotliví kandidáti. "Čas není jediné kritérium, myslím, že to Koranteng vede celkem dobře i včetně toho měření. Ale generál se dokáže vyjádřit stručně a jasně," napsal na Twitteru Lukáš Matějovský. Čas, který dostali jednotliví kandidáti, byl mezi lidmi velkým tématem. "Rey Koranteng je zatím nejslabší moderátor ze všech debat. Nehlídá rovnováhu časů a bere to strašně bulvárně…," vadilo například Michalovi Mikeskovi.

Jak již bývá zvykem, vždy se najdou zastánci moderátora, podle kterých odvedl slušnou práci a dokázal vést diskuzi na dobré úrovni. "Upřímně jsem se bál, že to bude fraška, ale klobouk dolů – Rey Koranteng se toho myslím zhostil velmi dobře. Tedy kromě té posedlosti časem, ale pořád je to Nova, že. Člověk nemůže chtít zázraky," pochválil moderátora Richard Skolek. Samozřejmě zazněly i názory, že Koranteng totálně propadl. "Rey Koranteng je skvělý moderátor zpráv, ale bohužel i nejslabší moderátor debat v republice. Tak ještě že tu klíčovou debatu dostal na starost zase on," byl nešťastný z výkonu moderátora Aleš Tihlařík.

Padlo i srovnání s moderátorem ČT Martinem Řezníčkem. A hodnocení nedopadlo ve prospěch novácké hvězdy. "Řezníček opravoval nepřesnosti, Koranteng vyslovoval pocity. A to je špatně. Moc špatně," myslí si Len_ka_a na svém Twitteru. Pozornosti sociálních sítí ani neunikla vtipná situace, kdy Koranteng řekl v nadsázce Andreji Babišovi, že ho už "zlobí".

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy