Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Nepřestávejte se dívat! Nejslavnější fotografie světa ožívají na jediném videu

Německý výrobce foťáků Leica oslaví brzy 101 let! Podívejte se na nejslavnější fotografie všech dob, seřazené do stylového videosetu.

Ti nejhipsterovatější hipsteři světa, ale i obyčejní smrtelníci si pod názvem přístroje Leica vybaví stylové a barevné fotografie, které ohromují svět již od roku 1914, kdy světlo světa spatřil první fotoaparát z jejich dílny.

Oskar Barnack, který za vývojem tohoto přístroje stojí, trpěl astmatem, a proto se snažil snížit velikost a hmotnost kamery a dalšího podpůrného zařízení používaného při fotografování v exteriéru.

Jeho kinofilmový design a nová koncepce využívají malé plochy filmu k vytvoření negativu a možnosti pozdějšího zvětšení v temné komoře.

Ačkoliv začátek výroby těchto fotoaparátů zdržela první světová válka a naplno začaly fungovat až od 20. let, drží se trendů i v současnosti.

V roce 2012 uvedla společnost na trh model Leica M Monochrom, což je první full-frame digitální černobílý aparát na světě!

A jelikož společnost oslavila loni 100 let, vy se teď můžete pokochat překrásným výběrem těch nejlepších „Leica“ fotografií na jednom jediném videu.

Související články

Další články