Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel

Nepoznáváte ho? Obtěžoval holčičku před dvěma lety, teď zaútočil znovu!

Nepoznáváte ho? Obtěžoval holčičku před dvěma lety, teď zaútočil znovu!
Zdroj: Policie ČR
Předchozí Další
obtěžování dětí
Pražským policistům se podařilo zadržet muže, který se snažil na jednom z pražských dětských hřišť navázat kontakt s malými dětmi. Podle kriminalistů může mít jednačtyřicetiletý muž na svědomí více podobných sexuálních obtěžování. Policie proto žádá ty, kteří mají podobnou zkušenost s mužem na uveřejněné fotografii, aby se jim neprodleně ozvali.

Policisté po muži pátrali téměř dva roky. Do hledáčku pražských policistů se muž dostal 13. října 2018 poté, co obtěžoval jednu z dívek na dětském hřišti v Kyjích. Muž se dítěte nejprve začal dotýkat a pak ho pod různými záminkami zval na procházku.

Poškozená dívka byla naštěstí tak chytrá, že si muže při obtěžování natočila. Muž svého chování zanechal a utekl pryč. Dívenka pak vše řekla doma rodičům a zároveň jim ukázala video. Rodiče předali video policii, a tak byla okamžitě spuštěna rozsáhlá pátrací akce.

Podezřelý muž však opustil zemi 16. října 2018 z důvodu vyhoštění.

Vrátil se a zaútočil znovu

Po téměř dvou letech se jednačtyřicetiletý cizinec vrátil do České republiky a zaútočil znovu v neděli 4. října na stejném místě. Obtěžování probíhalo stejně jako před dvěma lety. Tentokrát se však stal obětí chlapec mladší patnácti let. Podezřelý chlapce osahával a následně ho pobízel k sexuálním praktikám.

Vyděšený chlapec před nebezpečným mužem utekl domů, kde vše pověděl svému otci. Otec chlapce zavolal na linku 158. "Operační důstojník na místo ihned povolal několik hlídek, aby pátraly v okolí po podezřelém. Policisté z místního oddělení Kyje muže odpovídajícího popisu nalezli nedaleko od místa činu, a to ve večerce, kde popíjel alkohol. Jelikož muž nedbal zákonných výzev zakročujících policistů, byl za užití donucovacích prostředků zpacifikován a omezen na osobní svobodě," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Tvrdí, že si nic nepamatuje

Cizinec je v současné chvíli obviněn ze spáchání trestných činů navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a výtržnictví. "V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi," upřesnila policejní mluvčí.

Muž se nyní nachází v cele předběžného zadržení a kriminalisté z oddělení mravnosti již podali podnět na jeho vzetí do vazby. "Při výslechu muž sdělil, že si téměř na nic nepamatuje a do České republiky přicestoval před dvěma měsíci," řekla mluvčí.

Kriminalisté se domnívají, že obviněný má na svědomí více takových pokusů. Prosí proto rodiče, kteří mají podobnou zkušenost s tímto mužem, aby neprodleně kontaktovali linku 158 či navštívili nejbližší policejní služebnu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy