Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nepokoje na Evropě 2: Leoš tajně vyjednával s vedením o Šilhánové! Známe výsledek!

Na Evropě 2 dnes proběhla velmi důležitá schůzka. V hlavní roli: Ranní
show, scénář: Michel Fleischmann, režie: Leoš Mareš, zvláštní zvukové
efekty: Patrik Hezucký, námět: Lucie Šilhánová, režie davových scén pod
oknem: Posluchači rádia.
Zdroj: profimedia, koláž: Jitka Asterová - Fürst

Po nečekaném vyhazovu Lucie Šilhánové (33) z Ranní show Evropy 2 došlo prý v rádiu k pořádnému zemětřesení. Její kolega Leoš Mareš (37), který krom Faltýnové nikomu nepodléhá, sám ve vysílání řekl, že to tak nenechá a sejde se s nejvyšším vedením.

„S tou paní, co vyhodila Lucku, už se moc bavit nebudeme. Sejdeme se s kluky, co jsou naštěstí nad ní a mají rozum,“ oznámil nečekaně do éteru moderátor a nepřímo tak označil ředitelku české a slovenské Evropy 2 Jitku Fürst, která prý stála za vyhazovem Šilhánové i za nedávným odchodem Tomáše Novotného za příčinu napětí mezi zaměstnanci, z nichž někteří rychle pochopili, že se naskytla šance prý nepříliš oblíbenou šéfku potrápit, a nenechali si dění v objektu jen pro sebe.

Média si ale musejí dávat pozor na jazyk, neboť už i vrabci na střeše budovy ve Wenzigově ulici si šuškají o důvodech, které vedly Michela Fleischmanna, prezidenta mediální skupiny Lagardère (provozovatel rádia) k tomu, že Jitku Fürst, kdysi stážistku jeho společnosti a posléze mluvčí Českého Krumlova, ustavil ředitelkou stanice a následně její pravomoc rozšířil na Slovensko.

Fürst se měla dostávat do opakovaných střetů s podřízenými ohledně dramaturgie, což by zůstalo záležitostí zcela interního charakteru, kdyby si neoblíbená ředitelka nenaběhla s Šilhánovou a nepodcenila jak půl milionu posluchačů ranní show, tak Leoše, který se za kamarádku postavil.

Podle našich nepotvrzených informací, které nám řekl maskovaný muž v průchodu, a ten byl fakt temný, už k významné schůzce Mareše s vedením došlo. Po dlouhém jednání mělo dojít k vyříkání si celé záležitosti a podle všeho to vypadá, že došlo k dohodě jak ohledně Šilhánové, která se s největší pravděpodobností do éteru nevrátí, tak ve věci okamžitého ukončení krize, ke které se už nikdo nebude vyjadřovat do sdělovacích prostředků a ze které vyvodí vedení rádia závěry, které povedou ke zlepšení komunikace.

„Aktuálně to vypadá, že návrat Lucie je v tuto chvíli nerealizovatelný, každopádně není to uzavřené,“ řekl nám člověk, který nebyl přímým aktérem schůzky, ale je obeznámen, coby jeden z nejbližších spolupracovníků Fleischmanna, s jejím výsledkem.

Oficiálně ale není jasné nic, Evropa 2 se k věci stále nevyjádřila a možná ani nemá přes koho se vyjádřit, dnes ráno nás jeden ze zaměstnanců sesterské Frekvence 1 informoval, že pořádně dusno je i na tiskovém oddělení rádia, kterého se mají zřejmě dotknout personální změny a navíc je vydán striktní pokyn, krizi nijak nekomentovat.

Podle našich informací od dalších zdrojů z řad chodců v podchodech, které si ale místy protiřečí, došlo dnes i k dohodě o tom, že zítra bude Mareš zase normálně vysílat. Odchod Šilhánové údajně ještě definitivně neplatí, ale forma jejího případného návratu je nejasná stejně jako to, jak z celé věci vyjde samotná Fürst, jejíž pozice je teď mimořádně složitá, a to nejen z pracovních důvodů.

S největší pravděpodobností ji Fleischmann pověří mnoha úkoly na Slovensku a tento a všechny ostatní články o krizi postupně zmizí, přičemž nikdo už se k ní nikdy nebude vyjadřovat. Po vzoru rádia, které se doteď tváří, že se vlastně nic nestalo, a ono se vlastně nestalo, krom toho, že nejpopulárnější rozhlasový moderátor v zemi uprostřed vysílání obvinil svou šéfku z nekompetentnosti a odešel si to vyříkat s jejím šéfem a měl u toho půl milionu svědků, kteří by nyní logicky rádi věděli, jak celá taškařice dopadla.

Související články

Další články