Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nepochopíte: Takhle se v dobách hluboké totality vyznával Karel Gott z lásky ke hnutí Hare Krišna!

Zdroj: youtube.com

Na jednom takovém koncertě v moravském Gottwaldově, dnes Zlíně, se v hluboké totalitě roku 1971 odehrálo něco nevídaného. Umělec, oblíbený napříč různými politickými režimy, Karel Gott, si zapěl ryze náboženský popěvek Mezinárodní společnosti pro vědomí Kršny, tedy hnutí, které v roce 1966 založil v USA A. C. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda.

Zapomeňte na "Káju", jak ho znáte dnes! Tedy jako na manžela zdravotní sestřičky Ivanky Gottové a zasloužilého Českého slavíka, který se objevuje v lasvegaských blyštivých oblecích na slavnostních událostech a stále funguje jako miláček publika. Tehdy byl Karel zaujat sociálněkritickým "mjúziklem" Vlasy, který poukazoval na tragédii války ve Vietnamu, a neváhal na toto zrůdné příkoří v Gottwaldově rázně upozornit. A měl přitom na sobě košili s motýlkem a slušivým nabíraným fiží.

Ivanko, řekla bys, že dříve býval tvůj manžel takový rebel? A co vy, čeští členové hnutí Hare Krišna, o takovém slavném hippie věrozvěstovi jste jistě ani nesnili! Můžeme snad nyní očekávat, že se Karel obleče do oranžového šatu a na připomínku dob minulých obejde se skupinkou bubnujících a zpívajících šafránových společníků pětkrát Václavák kolem dokola? Přidá se časem i bertramská kanonýrka Ivanka a obě Gottovic holčičky v dětské říze s malými bubínky? Situaci pro vás budeme i nadále sledovat!

Související články

Další články