Už během neděle jsme psali, že by bylo dobré zjistit, kdo je ten muž v hnědé bundě, který diriguje partičku zakuklenců – psali jsme ZDE.

Objevují se spekulace, že zakuklenci, kteří se pokusili zaútočit na demonstraci „sluníčkářů“, byli někým dobře organizováni. Organizace ANTIFA na svém webu tyto zakuklence demaskovala a přinesla také jména a fotky. Agresivní partička má prý napojení na slávistické fotbalové fanoušky.

Jenže jakou roli hraje muž v hnědé bundě? Během soboty byl spatřen, jak jde v průvodu sluníčkářů. Pak si několikrát povídal s policisty. A nakonec si v klidu povídal s agresivními zakuklenci.

Nejdál zatím zašel předseda Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek. Ten na svém blogu tvrdí, že celá akce je provokace řízená z ministerstva vnitra. Jiří Vítek dokonce vyzval ministra Chovance k rezignaci.

Jisté je, že sobotní incidenty je třeba vyšetřit a viníky vypátrat. Kromě akce partičky zakuklenců v Thunovské ulici na Malé Straně musí policie řešit i další případy. Někdo se zřejmě pokusil vypálit aktivistické centrum Klinika. I tady svědci hovoří o tom, že také viděli zakuklence. Byla to stejná parta jako ta v Thunovské ulici? Neméně žhavý případ oznámili reportéři Českého rozhlasu. Ti tvrdí, že někdo napadl jejich přenosový vůz na Hradčanském náměstí, a policie prý odmítla pomoci.

Jaké otázky trápí veřejnost?

  1. Kdo je muž v hnědé bundě? Proč komunikuje s policisty i se zakuklenci? Dává jim pokyny? Je to radikál? Nebo tajný policista?
  2. Proč domnělí extrémisté vycházeli z budovy, která je podle katastru ve vlastnictví ministerstva vnitra? Kdo jim tam povolil vstup?
  3. Proč se nepodařilo žádného z extrémistů v kuklách zadržet?
  4. Jak je možné, že policejní mluvčí Jan Daněk kategoricky tvrdí, že muselo jít o radikály, když nikdo nebyl dopaden a demaskován?
  5. Pokud byla celá akce se zakuklenci provokace, komu to mělo sloužit? A kdo to vymyslel a schválil?
  6. Útočili na centrum Klinika ti samí zakuklenci? Nebo to byla jiná skupina? Proč se opět nedaří nikoho dopadnout?
  7. Bude po sobotě posílena pravomoc policie? Najdou se na policisty další peníze ve státním rozpočtu?
  8. Mohla být celá akce se zakuklenci naplánována nějakým politikem, aby došlo ke změně veřejného mínění a lidé více respektovali přicházející uprchlíky?
  9. Co se podaří vyšetřit? Podaří se někoho dopadnout?
  10. Co bude dál? Přijde ještě něco horšího?