Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Neoficiální pražský ohňostroj má uctít Karla Gotta: Na pyrotechnickou show není dostatek peněz

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
pocta
Spolek Ohňostroj pro Prahu chce i navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat v Praze novoroční ohňostroj. Světelná show s názvem Praha Božská by měla být věnována památce Karla Gotta (†80), který na počátku října podlehl akutní leukemii. Aby mohla show proběhnout v takovém měřítku, v jakém si ji spolek představuje, je potřeba vybrat milion korun, vybráno však zatím bylo pouze 40 tisíc.

Nápad věnovat světelnou show památce Karla Gotta nepřišel přímo od členů spolku Ohňostroj pro Prahu, nýbrž od veřejnosti a následně i od předsedy zastupitelského klubu ANO a poslance Patrika Nachera. Ten společně s několika dalšími pražskými zastupiteli za ANO sbírku osobně podpoří.

Spolek vybírá na ohňostroj peníze přes transparentní účet, z potřebného milionu se na něm však zatím nachází něco přes pouhých 40 tisíc korun. „Domluvili jsme se s klubem, že za sebe každý dáme tři tisíce. Vzhledem k tomu, že nás je dvanáct a něco přidají i další členové mimo zastupitelský klub, doufám, že vybereme odhadem okolo 50 tisíc korun,“ řekl pro server idnes.cz předseda zastupitelů ANO Patrik Nacher.

Sbírka na ohňostroj byla založena především proto, že se město rozhodlo pyrotechniku nahradit videomappingem. Ten má být promítán na Národní muzeum a má potěšit především osoby, kterým vadilo, že ohňostroj ruší jejich domácí mazlíčky a zabíjí ptactvo.

Související články

Další články