Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Neobyčejný zápas na život a na smrt: Obrovská krajta pozřela celého krokodýla, jeho tělo je v ní vidět

Obrovská krajta se pět hodin prala s krokodýlem, nakonec ho celého
pozřela.
Zdroj: reprofoto BBC News

australském Queenslandu se odehrálo pětihodinové neuvěřitelné drama, které skončilo ještě velkolepější podívanou. Fotografka Tiffany Corlis se čirou náhodou octla u zápasu na život a na smrt v místních mokřinách a mohla tak zachytit jedinečné snímky.

Třímetrová krajta se pustila do křížku s krokodýlem a zápas, který začal ve vodě, trval nekonečných pět hodin, nakonec krajta krokodýla přemohla a na souši ho začala požírat. A zatímco boj to byl dlouhý, samotná hostina trvala jen něco kolem patnácti minut.

„Tohle je něco, co rozhodně nevidíte každý den,“ svěřila se fotografka serveru BBC. „Když bylo po všem, had se zdál být velmi vyčerpaný, přesto do sebe celé zvíře nasoukal. Povolil čelisti a za čtvrt hodiny bylo po krokodýlovi, ale jeho obrysy jsou v krajtě doslova vidět.“

Podle Tiffany to byla právě krajta, která krokodýla napadla. Držel hlavu nad vodou a najednou na něj doslova vletěl had a začal ho škrtit, zvířata se spolu točila ve vodě, pak si ale krajta krokodýla vytáhla na břeh, kde zápas pokračoval a skončil až velkolepou hostinou.

Související články

Další články