Začátkem září Buckinghamský palác oznámil radostnou novinu, že vévodkyně Kate a princ William čekají v pořadí třetího potomka. Brzy nato byla vydána zpráva o tom, že Kate prožívá opět stav, kvůli kterému byla již jednou hospitalizována během předešlého těhotenství s princem Georgem.

Hyperemesis gravidarum je mnohem vážnější porucha než běžná nevolnost. Vzhledem k tomu, že žena zvrací několikrát denně, nedokáže přijímat dostatečné množství živin a tekutin. Může tedy dojít k dehydrataci a metabolismus nemusí pracovat správně.

Zatím přesně nikdo neví, co tento stav způsobuje. Odborníci spekulují o tom, že hyperemesis gravidarum způsobuje hormonální nerovnováha. Na počátku těhotenství je riziku vystavena především matka, v pozdějším stadiu tento stav může ohrozit i dítě, které je závislé na příjmu živin z placenty. Stav u plodu může způsobit retardaci a případně poruchu vývoje.

Pokud má žena tyto problémy, je důležité, aby do nemocnice dorazila včas. Lékaři mohou podat nejen léky proti zvracení, ale doplnit živiny infuzní terapií. Ve vzácných případech musí být těhotenství ukončeno, aby se zachránil život matky.

Kate je v současnosti pod lékařským dohledem a všechny oficiální akce, kterých se měla účastnit, zrušila. U žen, které poruchou v předchozím těhotenství již trpěly, je návratnost tohoto stavu obvyklá, bohužel také stejně nebezpečná.