Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Není to jen Trojan a Geislerová: Méně známé tváře mezi nominovanými na Českého lva

Herec Juraj Loj a herečky Elizaveta Maximová a Magdaléna Borová byli nominováni na Českého lva.
Zdroj: Marlene Film Production / se svolením Česká televize (Martin Žiaran) / Showpix
+ Další 4 fotografie
OBJEVY ROKU
Český lev není jen přehlídkou stálic, jako jsou Ivan Trojan nebo Anna Geislerová. V roce 2021 najdeme v nominacích i čtveřici herců, která doposud nebyla divákům úplně známá. Představíme si je v následujících medailoncích.

Magdaléna Borová nadchla v Krajině ve stínu

Herečka Magdaléna Borová je nominovaná na Českého lva za své ztvárnění Marie Veberové ve Slámově propadáku Krajina ve stínu Magdaléna Borová je především divadelní herečka, která od roku 2003 hraje v Národním divadle. Krajina ve stínu pro ni znamenala první hlavní roli ve filmu, předtím hrála pouze několik vedlejších úloh ve snímcích Já, Olga Hepnarová nebo Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Za svůj výkon v Krajině ve stínu už získala Cenu české filmové kritiky a je jednou z hlavních favoritek na zisk Lva.

Elizaveta Maximová překvapila v minisérii Herec

Osmadvacetiletá herečka Elizaveta Maximová zatím není mezi diváky úplně zdomácnělé jméno. Hrála přitom několik výrazných rolí v seriálech Stockholmský syndrom nebo Božena Mimo jiné ale také zaujala sexuálně explicitními scénami ve filmu Hra, kde s Jiřím Mádlem vyváděli věci, o kterých se nemůže psát před desátou hodinou večerní. Původem ruská herečka byla nominována za vedlejší roli v minisérii Herec Jedná se o její první nominaci na Českého lva. A pokud vše půjde, jak má, uvidíme ji letos ještě ve snímcích Kryštof, Přání Ježíškovi a Erhart.

Csongor Kassai zazářil v Krajině ve stínu

Herec s ostrými rysy se poprvé zapsal do povědomí diváků ve filmu Musíme si pomáhat, kde ztvárnil Žida Davida Wienera, kterého schovávají hlavní hrdinové filmu. Jeho výrazný zjev se mu poté hodil do role ve filmu Čert ví proč, kde děsil děti jako Lucifer. Zřejmě díky svému vzhledu a úspěchu v roli Lucifera je často obsazován v pohádkách, například v Sedmeru krkavců. Kvůli svým předkům se označuje za Čechomaďara, který žije na Slovensku. Csongor Kassai podřídil celý svůj život hraní. Žije sám a jak říká, nemá raději ani psa nebo kočku, protože neustále cestuje. Nominován byl za roli Žida Josefa Pachla ve snímku Krajina ve stínu.

Juraj Loj byl nominován za roli ve filmu Šarlatán

Sedmatřicetiletý slovenský herec Juraj Loj získal nominaci za film Šarlatán. V něm ztvárnil vedlejší postavu Františka Palka, milence a asistenta Jana Mikoláška v podání Ivana Trojana. Šarlatán obsahuje několik scén pánské lásky, ze kterých ale Juraj Loj neměl žádné obavy, jak řekl Blesku: "Kdybych k tomu přistupoval ostýchavě či odmítavě, měl bych pak problém se Ivana dotknout, vnitřně bych s tím bojoval a bylo by to vidět. Ale jak říkám, vzal jsem to, jak to bylo, a naopak se na ty scény těšil." Pro Loje se zatím jedná o jeho největší hereckou příležitost, protože doposud hrál především v seriálech. Na Českého lva je letos nominován poprvé, určitě ale ne naposledy.

Související články

Další články