Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Není to ani muž, ani žena, a přesto je to člověk: Austrálie poprvé úředně uznala bezpohlavní bytost

Norrie May-Welby je vlastně nikým.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie

Jmenuje se Norrie a jak „to“ budete oslovovat, je docela oříšek. Norrie totiž není muž ani žena, ale něco mezi tím. A dokonce na to má i úřední lejstro. Australská bytost byla zapsána jako člověk neurčitého pohlaví.

Norrie May-Welby (52) se narodil(a) jako Bruce Norrie Watson, ale nebyl(a) se svým životem v těle muže spokojen(a). Podstoupil(a) proto chirurgickou změnu pohlaví v ženu, ale i tak nepřišel kýžený výsledek.

Necítí se ani jako žena a ani jako muž a až soudní rozhodnutí z Nového Jižního Walesu jemu/jí konečně dodalo klidu na duši. V papírech má totiž v kolonce pohlaví napsáno Neurčité.

Z Norrie se stala samozřejmě tamní hvězda a taková raritka přírody, ale když se ho/jí zeptáte, jak to má se sexuální orientací, těžko na to odpovědět. Nebrání se ničemu a vlastně to nemá nijak. Bytost neurčitého pohlaví si dle svých slov ani sama vybírat nechce.

Související články

Další články