Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Není nutno nezpívat, vzkazuje Zdeněk Svěrák: Česko si hudbou vyjádří podporu, přidáte se?

+ Další 3 fotografie
Zdeněk Svěrák (83) vymyslel, jak poděkovat a vyjádřit podporu lidem, díky kterým je boj s koronavirem lehčí a hlavně proveditelný. Světlo světa proto spatřil projekt Není nutno nezpívat, do kterého se má zapojit celé Česko. Přidáte se také?

Pojďme se na dálku spojit. Každý ze svého pokoje a se svým hudebním nástrojem. Udělejme v jeden moment něco tvořivého a vyšleme zpívané poděkování všem, kteří tam venku pracují v první linii proti pandemii - zdravotníkům, novinářům, hasičům. Tak zní výzva Zdeňka Svěráka, který doufá, že do projektu Není nutno nezpívat se zapojí celé Česko.

Už ve středu 25. 3. ve 12:30 může celé Česko zazpívat známou píseň Není nutno. Na rádiových a televizních stanicích ČT1, Český rozhlas - Radiožurnál, Plus, Dvojka, Radio Wave, Radio Junior, Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Z a Youradio ji uslyšíte také a budete si ji moci zazpívat v autě, v práci i v pohodlí domova.

O zapojení do výzvy Svěrák žádá milými a pravdivými slovy. „Tak si říkám, proč my, Češi, se ve svízelných dobách uchylujeme k písničkám. Jiné národy si vymyslí bojový pokřik a my si zpíváme. Ve čtrnáctém století, aby nás Pán Bůh ochránil, a ve dvacátém, ať mír zůstává s touto krajinou. Pojďme se té tradice přidržet, a to hned tuto středu po dvanácté hodině,“ řekl hudebník ve videu.

Otevřete okna, přidejte se online

Pokud bude zpívat skutečně celé Česko, nezapomeňte si otevřít okno - sousedé uslyší vás, vy uslyšíte je a uvidíte, jak se dokáže národ semknout. Pokud jste odvážnější, nezapomeňte natočit video a s hashtagem #neninutno ho nahrajte na Facebook a Instagram. Tak co myslíte, půjdete do toho?

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy