Selfíčko místo PIN je skvělý nápad, jak přidat další „ochrannou vrstvu“ k zabezpečení uživatelských účtů a zároveň oslovit vyrůstající „selfie-made“ generaci.

Aplikace, již na podzim bude testovat 500 uživatelů MasterCard, umožní ověřování plateb v obchodech i online výhradně pomocí aktuální fotografie majitele účtu. Čtyřmístný PIN je, zdá se, pro některé uživatele neúnosnou mentální zátěží, tento nový způsob je o poznání jednodušší!

A jak to bude vlastně fungovat? Přicházíte ke kase a místo peněženky lovíte v kabelce telefon. Poté se snažíte chytit dobré světlo a ten správný úhel pro selfíčko, zkoušíte několik duckfaců, zkoušíte vyplazený jazyk. Pak si v odrazu na displayi všímáte rostoucí fronty důchodců, co si klepou na čelo a o něčem si šeptají, dochází vám, že nejste doma v koupelně a že vlastně musíte zaplatit.

„Nová generace, děti milénia… děláme to pro ně! Myslím, že jim to bude připadat cool,“ tvrdí šéf bezpečnostní složky společnosti MasterCard.

Pokud jste profesionální make-up artist s vratkou morálkou, tak si možná mnete ruce a těšíte se na snadný výdělek. Tak jednoduché to ale nebude. Sofistikovaná aplikace pro selfie platby funguje tak, že fotografii uživatele rovnou přeloží do digitální řeči jedniček a nul a následně odešle pro porovnání do databáze společnosti.

Anebo si v MasterCard chtějí jen pobavit autentickými fotkami lidí s překvapenými výrazy typu: „To nebyla cena za celou láhev, ale za skleničku?“