Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Duckface jako platidlo? To není fór! MasterCard bude ověřovat platby skrze selfíčka od uživatelů!

Cílovkou je tzv. generace Y neboli děti internetu.
MasterCard testuje novou alternativu k zabezpečování účtů. Protože stisknout spoušť je jednodušší než si pamatovat čtyři čísla.

Selfíčko místo PIN je skvělý nápad, jak přidat další „ochrannou vrstvu“ k zabezpečení uživatelských účtů a zároveň oslovit vyrůstající „selfie-made“ generaci.

Aplikace, již na podzim bude testovat 500 uživatelů MasterCard, umožní ověřování plateb v obchodech i online výhradně pomocí aktuální fotografie majitele účtu. Čtyřmístný PIN je, zdá se, pro některé uživatele neúnosnou mentální zátěží, tento nový způsob je o poznání jednodušší!

A jak to bude vlastně fungovat? Přicházíte ke kase a místo peněženky lovíte v kabelce telefon. Poté se snažíte chytit dobré světlo a ten správný úhel pro selfíčko, zkoušíte několik duckfaců, zkoušíte vyplazený jazyk. Pak si v odrazu na displayi všímáte rostoucí fronty důchodců, co si klepou na čelo a o něčem si šeptají, dochází vám, že nejste doma v koupelně a že vlastně musíte zaplatit.

„Nová generace, děti milénia… děláme to pro ně! Myslím, že jim to bude připadat cool,“ tvrdí šéf bezpečnostní složky společnosti MasterCard.

Pokud jste profesionální make-up artist s vratkou morálkou, tak si možná mnete ruce a těšíte se na snadný výdělek. Tak jednoduché to ale nebude. Sofistikovaná aplikace pro selfie platby funguje tak, že fotografii uživatele rovnou přeloží do digitální řeči jedniček a nul a následně odešle pro porovnání do databáze společnosti.

Anebo si v MasterCard chtějí jen pobavit autentickými fotkami lidí s překvapenými výrazy typu: „To nebyla cena za celou láhev, ale za skleničku?“

Mohlo by vás zajímat

Další články