Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nenechte si nakukat bludy od špatných komentátorů! Angela Merkel volby prohrála, každý jiný výklad je hloupost

Německá média situaci popsala správně. Tohle je pro Angelu Merkel horor.
Zdroj: Reprofoto Bild.de
Ve třech německých spolkových zemích se konaly volby a politici z Křesťanskodemokratické unie (CDU) už nyní řeší, co s Angelou Merkel. Politika kancléřky jim prohrála volby. V Česku se sice rojí komentátoři, kteří tvrdí, že Angela vlastně uspěla, ale to je ptákovina. Kdo umí německy a zavítá třeba na stránky internetového Bildu nebo Spieglu, tak si určitě nenechá nakukat, že Angela je v pohodě. Naopak. Tohle je pro kancléřku hororový den.

Zatímco v Česku se řeší, kdo v Německu vlastně vyhrál volby, na západ od našich hranic se už dost nahlas spekuluje, co nyní bude s Angelou Merkel.

Němečtí voliči dali jasně najevo, že její multikulturní politika se jim zajídá.

Zatímco někteří naivní čeští novináři tvrdí, že CDU triumfovala ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko, tak v Německu se píše o hororové neděli, která Angele ukázala, že Němci mají její politiky tak nějak dost.

Německý Bild píše o tom, že tohle byl pro Angelu Merkel horor. Spiegel pak píše o totálním triumfu AfD. Die Welt zase trefně popsal, že tohle je účet za proimigrační politiku. A není to hezký účet. Je to účet, který v CDU vyvolal jasnou otázku, co nyní.

Rozesmátí politici z AfD si ťukají vínem. Angela Merkel má zamlžený pohled a kouká směrem na svoje boty. Takové fotky zaplavily německé zpravodajské portály.

Nenechte si nakukat, že Angela Merkel něco vyhrála. CDU kvůli její politice utrpěla obrovskou ztrátu a všichni to vidí. Co bude s Angelou nyní? To naznačí už příští dny.

Související články

Další články