Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nenechte sebou manipulovat: 7 signálů, že váš partner to s vámi nemyslí dobře

Nefungující vztah může být únavný, ale život v permanentním strachu a stresu je přímo zdraví nebezpečný. I láska od manipulátora byla zpočátku krásná a povznášející, postupem času se ovšem pohádka změnila spíš v horor a vy nevíte, jak z rozjetého vlaku vyskočit? Pokud váš partner splňuje alespoň tři charakteristiky z následujícího seznamu, vyhledejte pomoc u přátel, nebo se rovnou obraťte na odborníka.

1. Vyvolává v druhých pocit viny, který se snaží obhájit svou láskou a starostlivostí.

2. Své názory, postoje i pocity mění podle toho, co je pro něj zrovna prospěšné.

3. Vyžaduje po druhých dokonalost a naprostou disciplinovanost. Není možné, aby druzí měnili svá rozhodnutí, názory nebo pocity.

4. Lže a vymýšlí si, pokud z toho může mít prospěch.

5. Nesnáší kritiku a neuznává naprosto zřejmá fakta.

6. Potřeby a přání druhých ho absolutně nezajímají.

7. Donutí vás dělat věci, které byste sami nikdy neudělali.

Jestliže se váš partner takto chová, je nejvyšší čas to řešit. Najděte v sobě sílu a postavte se mu. Máte vždy dvě možnosti, a tak mu jeho úkoly a přání prostě pokaždé neplňte. Nemusíte se hned postavit do opozice a nesouhlasit s ničím, co řekne. Nastavte ovšem nové mantinely, za které on nebude moct. Když najdete odvahu, uvidíte, že se vám určitě bude žít lépe!

Související články

Další články