Proč si s prodejem bytu nechat pomoci?

Jediná výhoda při prodeji bytu svépomocí je ušetřená provize. Ta se často pohybuje někde okolo 5 % prodejní ceny nemovitosti. Problém spočívá v tom, že bez zkušeností s realitním trhem nemovitost zřejmě neprodáte za takovou částku, za jakou to zvládne realitní kancelář. Ta se vám navíc postará o inzerci, právní záležitosti a převod v katastru nemovitostí. Také si spočítejte váš ušetřený čas, který byste museli strávit prohlídkami a diskuzemi s případnými zájemci. Nechte prodej bytů v Praze nebo kdekoliv jinde na odbornících, ve finále se vám to vyplatí. A pokud se s prodejem nechcete vůbec zaobírat, zvolte cestu pronájmů. Pronajmout si byt v Praze, Plzni, Brně nebo Ostravě se dá s trochou štěstí během několika dnů.

Realitní kancelář si důkladně proklepněte

Co je vám bližší? Malá realitní kancelář s rodinnou atmosférou nebo naopak velká realitka s celostátní působností? Na velikosti vůbec nezáleží, na čem opravdu záleží, jsou reference. Hledejte zkušenosti bývalých klientů. Pozor. Recenze, které objevíte na webových stránkách dané společnosti, jsou vždy pozitivní. Kdo by si také na své stránky dával dobrovolně kritiku, že? Raději se zaměřte na diskuzní fóra. My jsme si například proklepli realitní kancelář HomeSweetHome.cz a výsledek byl jednoznačně pozitivní – uživatelé, kteří jejich služeb využili, si je chválí. Prozkoumejte také sociální sítě, zde jasně uvidíte, jak realitní kancelář komunikuje se světem a lépe pochopíte její filozofii.

Realitní makléř nebo šejdíř?

Dobrého realitního makléře nepoznáte na první pohled, ale na druhý už možná ano. S kvalitními makléři to je podobné jako s vínem – postupně zrají a jsou lepší. Než některému z nich svěříte prodej svého bytu, zeptejte se ho například na to, kolik nemovitostí už prodal, jak dlouho se této práci věnuje a jestli má nějaké certifikáty. Ty vám jasně ukážou, zda se makléř aktivně vzdělává a sleduje nové trendy.

Prodej bytů v Praze je hračka, pro profesionály. Pro normální smrtelníky to může být peklo, věnujte raději svůj čas vyhledání slušné realitní kanceláře než prodeji samotnému. U nás rozhodně vítězí realitka HomeSweetHome.