Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Nenechávejte dítě v rozpáleném autě: Toto se bude dít s jeho organismem

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
přehřátí a smrt
Ohromná vedra přinášejí velká rizika. Například pokud zapomenete dítě v rozpáleném autě, může to mít fatální následky. Nebude trvat dlouho a dětský organismus se začne přehřívat. Jak přesně proces probíhá? Co prožívá dítě v uzavřeném rozpáleném místě? Toto by měli číst hlavně rodiče.

To, že někdo zapomněl dítě v autě, které následně zemřelo, je velmi častou záležitostí. O takovýchto nových případech slýcháme téměř každý týden. Cestování s dětmi v autě není jednoduché. Jak můžete chránit své děti při cestování, se dozvíte zde .

Pokud zapomenete dítě v rozpáleném autě, následky mohou být tragické už po několika minutách. Když je dítě zamčené v autě, je prakticky naprosto bezbranné a nedokáže nikomu dát najevo, že potřebuje pomoct.

Co vlastně prožívá zapomenuté dítě?

Už po pouhých pěti minutách v uzavřeném autě dochází k přehřátí organismu. Přichází bolest hlavy a začíná otékat obličejové svalstvo. Dítě začíná ztrácet vědomí.

Po dvaceti minutách začíná mozek otékat a tlačí na lebku. Přestává fungovat centrální nervový systém. Dochází k ucpávání komůrek v mozku.

Po 25 minutách se v mozku začíná ukládat kyselina mléčná.

Po dalších 10 minutách začnou selhávat ledviny.

Po 40 minutách se do plic dostává voda a krev.

Za dalších 10 minut, tudíž po 50 minutách, přestane bít srdce a přichází smrt…

Případy, kdy rodiče nechali své dítě v autě opravdu nejsou nic ojedinělého. Naposledy se takový případ stal v americkém Kansasu Tam si čtyřiačtyřicetiletá maminka šla zdřímnout, zatímco své tříměsíční miminko nechala v rozpáleném autě. Když se matka po 4 hodinách vzbudila, dítě bylo již po smrti.

V roce 2015 se stala stejná tragédie, kdy nechala mladá policistka svoji tříletou dcerku v autosedačce v rozžhaveném autě a sama si šla dopřát sexu se svým nadřízeným do jeho domu. Bezohledná matka navíc v domě na 4 hodiny usnula. Dítě tak nemělo šanci přežít

Loni zase nechal v rozpáleném autě osmiletou dívku její děda Případ se stal na Mallorce. Roztržitý děda zřejmě zapomněl, že nechal vnučku v autě, až po osmi hodinách si na ní vzpomněl. Dívenka tak umírala několik hodin!

Související články

Další články