Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nenávist vůči Daně Morávkové: Nevinná otázka a foto se stříkačkou vyvolaly bouři nevole

Dana Morávková
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
ZLOBA
Populární herečka Dana Morávková (49) se rozhodla fanoušků zeptat na to, co by řekli na to, kdyby do divadla mohli dle vládních návrhů jen pod podmínkou testu na covid. Obrovské množství lidí ji ale místo odpovědi na otázku zahrnulo nenávistí. Obviňují ji z toho, že se dala do služeb propagace očkování proti viru, podle herečky nespravedlivě.

Dana Morávková se potázala se zlou

„Včera jsem se dočetla, že jednou z možností navrácení k normálnímu životu je nechat se před akcemi, jako například představeními či koncerty, otestovat. Proto mě zajímá, zda byste za námi přišli do divadla pod podmínkou testu. Díky za odpovědi. Vaše Dana,“ napsala hvězda Novy a přidala ilustrační snímek z focení pro jeden časopis, na němž drží injekční stříkačku.

A především to v řadě lidí vyvolalo pocit, že se jim Dana Morávková snaží podprahově vnutit očkování.

Skrytá propagace očkování, zlobí se kritici

„Příště se budete lidí ptát, jestli by byli ochotní nechat se očkovat, aby mohli do divadla? Proč tomu děláte reklamu?… Klesla jste až do podzemí… Evidentně jedete na podobné vlně touto ‚nenápadnou‘ propagací… Za chvíli bude paní Morávková v reklamě na očkování proti covidu…,“ reagovali někteří uživatelé na její příspěvek. Na některé se můžete podívat ve fotogalerii.

„Dnes test, zítra očkování, pozítří oholit hlavy… Proč ta stříkačka v ruce, když se ptáte na test? V dané souvislosti vyvolává pocit manipulace… Je nechutné využívat k propagaci herce či zpěváky. Že si nedáte pokoj,“ stálo také mezi dvěma a půl tisíci komentářů.

Obrana

Herečka známá například z končící Ordinace se marně bránila, že nic nepropaguje a jen se dovolila zeptat na otázku, zda by lidé kromě ceny za lístek byli ochotni navíc dávat ještě velké peníze za test, ale vztek komentujících ji převálcoval.

„Byla jsem na testech kvůli Ordinaci a taky jsem zrovna v novinách četla, že možná bude povinné mít do divadla testy. Proto jsem lidem položila otázku, jestli by byli ochotní za námi přijít do divadla i za podmínky, když budou muset podstoupit test. Viděli jste to sami, vypadá to, že ne. Ale trochu se to zvrtlo,“ řekla eXtra.cz Morávková.

Herečka to vzdala

„Chvíli jsem se snažila vysvětlovat, že se opravdu jenom ptám na to, co se vymýšlí a co jsem četla v médiích, a že rozhodně nic nepropaguji, ale pak jsem to už vzdala,“ pokračuje herečka.

„Spousta lidí přišla o práci, řada z nich je z toho všeho strašně nešťastných a zoufalých. Ale vím, že nedělám nic špatného, že moje otázka byla nevinná a nejsem nikým a ničím placená za propagaci očkování. Jen jsem vytáhla fotku z časopisu, hraju doktorku, s tématem to souviselo, to je celé,“ dodala seriálová MUDr. Zdena Suchá, která se ale z bouřlivých reakcí a nelítostné kritiky nehroutí.

Související články

Další články