Přistoupit k tomuto kroku musí být již definitivním a nenávistným krokem, kterým ublížíte nenáviděné osobě, a proto si její použití pečlivě rozmyslete. Pokud chcete vytrestat nevěrníka či zbabělce, máte tu podrobný návod, jak to provedete.

Samotná voodoo panenka představuje buď:

  • konkrétní božstvo a poutá v sobě jeho sílu,
  • představuje konkrétní osobu, s níž se operuje (tato možnost bývá mnohem častější a zákeřnější).

Panenky si musíme vyrobit sami, abychom je mohli používat a jejich funkčnost byla zaručená. Každá voodoo panenka musí obsahovat určité byliny a symboly, bez kterých je jen nehodnotnou a nefunkční věcí. Pokud máte tedy svou panenku vyrobenou, můžete přejít k dalšímu kroku.

Připravte si provázek a panenku položte na černou látku. Potom ji do ní zabalte a přitom pronášejte: „Přeji si, abys zůstal/a ležet v tomto hrobě, dokud tě nevysvobodím z nekonečných muk svou krví.“

Děsivé, že? Mě osobně z toho mrazí. Pokud je vaše nenávist tak silná, pokračujte v tomto rituálu dále. Až panenku zabalíte do látky, píchněte do ní nažhavený ocelový špendlík. I vpich má svá jasná pravidla: čím blíž k srdci se trefíte, tím větší bolest nenáviděné osobě přinesete.

Čím blíž k očím ji trefíte, tím větší zohavení mu/jí přinesete, a čím blíž k ústům ji strefíte, tím větší smutek mu/jí přinesete. V tomto okamžiku je rituál téměř hotov. Panenku i se špendlíkem v ní vložte do temné krabice a dobře ji uschovejte.

Pokud si to rozmyslíte a budete chtít svou oběť osvobodit, vyndejte ji z krabice a vysuňte z ní špendlík. Černou látku spalte a panenku celou polijte vínem. Tím bude osvobozena.