Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Nemyl se dlouhých PATNÁCT let! Co to s Davidovým tělem provedlo?

Zdroj: twitter.com, profimedia.cz
+ Další fotografie
Pravděpodobně už ani neví, jak vypadá sprcha, a přesto je prý perfektně čistý! Jak je to možné? Americký vědec David Whitlock se místo toho stříká sprejem, který obsahuje bakterie! Ty mu prý čistí kůži a vylepšují zdraví.

Když Whitlock začal kolem roku 2000 objíždět konference a přednášet o tom, jak naše předky udržovaly v čistotě bakterie, všichni si mysleli, že je to šílenec. I když byl skutečně čistý, vůbec nesmrděl a vyhýbaly se mu nemoci, nikdo mu nevěřil. A ani perfektní image geniálního profesora mu nedokázala pomoci.

"Byl to takový všemi milovaný trouba," přiznal pro Boston Globe odborník na molekulární medicínu Dennis Stuehr.

Jenže zdá se, že čas mu dává pomalu, ale jistě za pravdu. Klasická mýdla totiž skutečně obsahují chemikálie, které odstraňují z lidské kůže živé bakterie, jež se živí lidským potem a mastnotou na kůži. Močovinu a čpavek v něm následně přeměňují na oxid dusnatý. Ten reguluje krevní tlak a dokonce má i pozitivní vliv na erekci. Davidův nápad má tedy skutečně vědecky průlomový základ

„Pleteme si čistotu se sterilitou," tvrdí Jasmina Aganovic, ředitelka společnosti AOBiome, která nyní pod názvem Mother Dirt nabízí Whitlockův sprej s bakteriemi veřejnosti.

Anglická firma už si rychle získala malou, ale velmi věrnou skupinu zákazníků

Vzhledem k tomu, že pro širokou veřejnost je sprej místo sprchy přece jen příliš velký skok, chystá AOBiome i speciální šampon a sprchový gel. Ten by měl obsahovat potřebné bakterie a naopak škodlivé chemikálie v něm chybějí.

Vyzkoušeli byste něco takového?

Související články

Další články