Případ chlapce, který nešťastnou náhodou zemřel pod koly dětského vláčku, neotřásla jen samotným Prima festem, kde se tragédie udála, ale i tamními vystupujícími. Od smrti chlapce se celá událost nesla v pietním duchu.

Majitel areálu Šikland, kde byl pořádán festival, promluvil pro iDnes.cz takto: „Z informací, které mám, vláček zastavil na křižovatce a dával přednost dalším vozům. V tom okamžiku se maminka rozhodla, že s dětmi předčasně vystoupí. Odháčkovala bezpečnostní řetízek a pustila dítě ven. V té chvíli se vláček rozjel. Řidič to nemohl vidět.“

Nyní se ale zdá, že samotná maminka mohla dostat pokyn k výstupu. „Já jsem na tom vláčku seděla, když se to stalo, a vím, jak to bylo. Vláček dával přednost a slečna, co ten vláček komentovala, řekla, že si můžou vysednout z vláčku. V tu dobu se maminka s chlapečkem zvedli a začali vystupovat z vláčku. Vláček se rozjel a přejel chlapce s tím, že otec s druhým dítětem seděl dál ve vláčku. Všichni jsme řvali na řidiče ‚zastav‘,“ zmiňuje jedna z mnoha účastnic diskuzí.

Je tedy otázkou, kdo je viníkem? Tak se mohlo stát, že nebohý řidič zapomněl, že na určitém místě mohou lidé vystoupit. Ten je po nehodě ve velmi špatném psychickém stavu.

„To, co se stalo, je strašné, ale matku nelze odsoudit. Nemůže za to. Musí jí teď být nejhůř na světě,“ dodala další z diskutujících. Šetření kauzy mrtvého chlapce stále trvá.