Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nemusíte ho mít rádi, ale on fakt umí! Ben Cristovao je dnes hodně ceněnou značkou

Nemusíte ho mít rádi, ale on fakt umí! Ben Cristovao je dnes hodně ceněnou značkou
Zdroj: Facebook.com
Toho kluka nemusíte mít rádi. Nemusíte poslouchat jeho hudbu. Ale jedno mu nechat musíme. Ben Cristovao, který začínal svou kariéru v SuperStar, je dnes hodně ceněnou značkou. On je tím, koho poslouchá obrovská masa teenagerů.

Ben Cristovao (28) vyprodal v sobotu Forum Karlín. Svou kapacitou je Forum jednou tak velké jako holešovické SaSaZu. Fronta před koncertem byla dlouhá do půlky vedlejšího bloku. Aby si fans v té zimě zkrátili čekání, mohli se vyfotit s autem, přidat správný hashtag a dokonce i vyhrát vyjížďku, při které jim Ben bude dělat řidiče.

Ještě se člověk ani nesvléknul a už měl v ruce takové malé desperádíčko. Tu si můžeš koupit triko, tu další merch, tamhle taky něco. Tady zase něco vyhrát. Co si budem ale nalhávat, výhra spíš byla, když na tebe zbylo místo v šatně.

To vyhrál jen ten, kdo použil hashtag #natadymaskiloadejmitotamhledolunazem. U vchodu do sálu stála sympatická hosteska se strakatou sukní, jak jinak než s logotrikem a legračními brýlemi. To je předsálí. Zóna, kde se dělá PR. Pak ale vstoupíš do fanzone.

Vidíš tu masu lidí, on se objevuje na podiu, všichni drží mobil a fotí. Tagují, hashtagují. Ten kluk si všechny omotal kolem prstu. Dokázal zaujmout obrovský počet posluchačů.

Ben je dnes sociální médium. Reklamní nosič. Nicméně stále velmi přirozeně a nenuceně zaplňuje tuhle díru na trhu a u toho tvoří hity. Není tedy divu, že měl za sebou na tour tolik partnerů.

Přitom když řekneš: líbí se mi Benova hudba (a není ti 11, kdy je to ještě pochopitelné), nikdo tě nebude chápat.

Během koncertu u jedné písničky Ben naznačuje, že ji nebude znát moc lidí. Že asi tak 100. Možná tím narážel na opravdový počet prodaných kusů jeho alba.

Všichni si ho pouští na Youtube.com na počítači, na Youtube v telefonu, na Youtube o přestávce na chodbě, na Youtube v posilovně. Na rádiích ho bůhvíproč hrají málo a určitě si nesedneš ke kamarádovi do auta a nepustí ti tam v rámci svého playlistu Made in Czechoslovakia (název jeho posledního alba).

K tomu snad jen nutno dodat, že i přes to všechno, možná i právě proto všechno, se zdála být na koncertě nucená atmosféra. Jakoby všichni koukali na koncert právě skrz Youtube. Více podpory si zasloužili určitě i skvělí hosté Annet Charitonová, Cavalier, famózní Kristian Komedie, neméně pak profi taneční skupina Project AWA. I přes svou jistou ztuhlost si ve finále ale karlínské publikum zasloužilo vidět ono stavěné tělo pro tuto tour. To když Ben valil song Bomby.

Na to odcházíš z koncertu a přemýšlíš, jak se jmenovala tamta a tamta písnička a musíš si prostě říct, že ten kluk není žádný Bocelli, ale to je na tom snad to nejvtipnější. Maká na sobě a má kolem sebe lidi, kteří jsou nebojácní a jedou na stejné vlně jako on. Za což vždy s pokorou, nejen těm zářícím tyčinkám, Ben poděkuje.

Dokázali vytvořit největší SUPERSTAR českých sociálních sítí. Ben má dnes na účtu Youtube 14 songů, které mají přes milion views, z toho jeden s 10 miliony, další se k tomu číslu blíží. Přes 200 tisíc followers na Instagramu, skoro 500 000 tisíc fans na Facebooku. Nám nezbývá než zatleskat a popřát úspěch... A taky aby z toho nezblbnul.

Související články

Další články