Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nemuselo jít o elektrický proud! V případu Kramný mohla zabíjet látka zvaná tetrodotoxin

Jak to doopravdy bylo?
Zdroj: shorouknews.com/facebook.com
+ Další fotografie
Případ smrti manželky a dcery Petra Kramného má novou teorii, jak obě krásné ženy mohly zemřít. V pozadí kauzy není podle odborníka Václava Žaluda, který působil v Ústavu patologické fyziologie Lékařské fakulty v Plzni, elektrický proud, ale jed z ryby fugu!

Právě velmi toxická látka zvaná tetrodotoxin by mohla být příčinou úmrtí Klárky a Moniky Kramných. Jenže otázkou je, jak by se látka dostala do jejich těl! Podle Žaluda by mohlo jít o pomstu, když si Kramný měl stěžovat na hotelového technika kvůli problémům s trezorem. „Díky přístupu do apartmánů mohl namačkat do vody nebo koly pár jiker ježíků, kteří se živí planktonem obsahujícím prvoky – obrněnky – a ty ten TTX produkují,“ uvedl pro portál TN.cz.

Určité příznaky otravy popisoval sám Kramný. „Předpokládáme-li, že se v té době probudil z hypoxického kómatu, čemuž odpovídá i neprokazatelná doba od ulehnutí do postele, je zřejmé, že byl myšlenkově schopen zvládat pouze jednoduché procesy. Telefonní číslo na matku znal nazpaměť, pojišťovnou byl instruován, že vyřeší problémy pojištěnce. A to v češtině,“ uvedl Žalud s tím, že dávka tetrodotoxinu, která přivodí smrt, je jeden miligram přibližně na 60 kilogramů hmotnosti.

Znalci v případu jsou ale přesvědčeni, že zabíjel elektrický proud. To potvrdil i revizní posudek ústavních znalců z Českých Budějovic. Kramný tvrdí, že je nevinný a šlo o otravu, i tak ho soud poslal na 28 let do vězení. Trest si odpykává ve věznici na Mírově.

Související články

Další články