Právě velmi toxická látka zvaná tetrodotoxin by mohla být příčinou úmrtí Klárky a Moniky Kramných. Jenže otázkou je, jak by se látka dostala do jejich těl! Podle Žaluda by mohlo jít o pomstu, když si Kramný měl stěžovat na hotelového technika kvůli problémům s trezorem. „Díky přístupu do apartmánů mohl namačkat do vody nebo koly pár jiker ježíků, kteří se živí planktonem obsahujícím prvoky – obrněnky – a ty ten TTX produkují,“ uvedl pro portál TN.cz.

Určité příznaky otravy popisoval sám Kramný. „Předpokládáme-li, že se v té době probudil z hypoxického kómatu, čemuž odpovídá i neprokazatelná doba od ulehnutí do postele, je zřejmé, že byl myšlenkově schopen zvládat pouze jednoduché procesy. Telefonní číslo na matku znal nazpaměť, pojišťovnou byl instruován, že vyřeší problémy pojištěnce. A to v češtině,“ uvedl Žalud s tím, že dávka tetrodotoxinu, která přivodí smrt, je jeden miligram přibližně na 60 kilogramů hmotnosti.

Znalci v případu jsou ale přesvědčeni, že zabíjel elektrický proud. To potvrdil i revizní posudek ústavních znalců z Českých Budějovic. Kramný tvrdí, že je nevinný a šlo o otravu, i tak ho soud poslal na 28 let do vězení. Trest si odpykává ve věznici na Mírově.