Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nemovitosti Jiřího Písaříka: Vlastní domy, byty a luxusní vily za mnoho desítek milionů

Majitel Bohemia Energy Jiří Písařík.
Zdroj: Profimedia
Majetek

Když Jiří Písařík (44) vystoupil v pondělí na tiskové konferenci, vypadal jako zpráskaný pes, který nemá daleko k tomu, aby se rozbrečel. Krach podnikatelovy společnosti Bohemia Energy je pro něj prý noční můrou a už více než 20 dní nespí. Ne však proto, že by padl na dlažbu, to rozhodně nehrozí. Jak ale zjistil deník Blesk, Písařík je zajištěný luxusními nemovitostmi za desítky milionů korun.

Když krachla společnost Bohemia Energy, Jiří Písařík se neúspěšně pokusil přesunout své nemovitosti v hodnotě stovek milionů korun na virtuální firmy. Odborníci to odůvodnili tím, že se podnikatel snaží vyhnout insolvenci. To ale Písařík rázně popřel. "Jsou to moje firmy, které jsem si za tím účelem koupil. Bál jsem se o bezpečnost rodiny. Vždyť každý si může za dvě minuty v katastru zjistit, kde bydlíme," řekl milionář na pondělní tiskové konferenci. Převod mu ale stopnul soud.

Dům za miliony darem

Písařík se například pokoušel převést byt na Vinohradech o velikosti 118,6 metrů čtverečních. Za tři pokoje, halu, dvě komory, dva balkony a kuchyňský kout zaplatil podnikatel se svou ženou Hanou (46) 21 980 000 korun. Stejně tak se snažil o převod dvou bytů na Smíchově s odhadní cenou 30 milionů korun. Písařík vlastní také činžák v Nuslích, za který zaplatil dohromady 25 milionů korun. I ten se snažil převést na svou firmu BRIGHT Color s.r.o., avšak neúspěšně.

Na Písaříkovu manželku Hanu jsou napsané dvě nemovitosti, a to dům v Konojedech s hodnotou 11 500 000 korun. Na zvonku je napsáno, že tam bydlí Písaříkovi, tudíž dům nepronajímají. Hana vlastní i dům v Kouřimi s odhadní cenou 7,5 milionu korun. Ten dostala v roce 2018 darem od jistého Miroslava S., o kterém se víc neví, snad jen to, že jde nejspíš o příbuzného.

Vlastní závodní Ferrari

Sám Písařík má trvalé bydliště v luxusní vile v pražských Hlubočepích, jejíž odhadní cena vystoupala na 25 milionů. Dům je ale napsaný na podnikatelovu matku a Písařík se tak nemusel pokoušet o převod na jednu ze svých firem.

Písařík mimo jiné vlastní třeba ranč Horse Park Kamenný dvůr nedaleko Příbrami, na kterém má dvě desítky parkurových koní. V garáži pak má luxusní Ferrari 488 GT3, se kterým jezdí vytrvalostní závody. Jaká je pořizovací cena? Přibližně kolem 14 milionů korun.

Související články

Další články