Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nemocný Oliverek potřebuje vaši pomoc: Na jeho záchranu zbývá jen pár měsíců

Zdroj: Facebook Oliverkovy cesty s SMA
+ Dalších 5 fotografií
naděje
Oliverek, kterému budou v srpnu dva roky, trpí vážnou genetickou poruchou Spinální svalovou atrofií 1. typu (SMA1). Na jeho záchranu je potřeba léčba, která se minulý rok objevila v USA. Je to nová naděje pro děti, jako je Oliverek. Genová terapie ale není schválená v zemích EU, a tak je třeba léčbu podstoupit v Americe a navíc je zatraceně drahá. Rodina Oliverka proto prosí veřejnost o pomoc.

Tato léčba má u dětí se SMA nádherné výsledky, kdy se děti, které by jindy byly stejní "ležáčci", učí sedět, stát a chodit. Pro Olivera by to byla šance, jak se dostat zpátky do normálního života.

Léčba v USA

Potíž je v tom, že tato léčba je jen pro děti do dvou let, což znamená, že chlapečkovi nezbývá moc času a jeho rodiče mají už jen pár měsíců na sehnání dostatku peněz (2 miliony euro). Stejným onemocněním jako Oliverek trpí řada dětí, mezi nimi je i Maxík, na kterého se nedávno také skládalo celé Česko a finální částku se nakonec podařilo vybrat.

Naděje pro Oliverka

SMA nenapadá intelekt, tudíž děti s tímto postižením jsou jinak chytré, bystré a usměvavé. To platí i o Oliverkovi, který je v podstatě pořád ležící miminko a sám zvládne pohnout pouze levou ručičkou, a to po předloktí. Kvůli tracheostomii neumí mluvit, neumí se nahlas smát a dokonce ani pořádně plakat, ale pokud chce, umí si broukat a brebentit, píše se na stránkách nadejeprooliho.cz

Do Olího druhých narozenin zbývá 138 dní a zatím se podařilo vybrat 20 276 049 Kč. Více než polovina ještě schází, a tak prosím přispějte na transparentní účet.

Číslo transparentního účtu: 1117771700/5500

Variabilní symbol: 8888

Do zprávy pro příjemce napište Oliver.

Za přispění i za sdílení článku předem děkujeme!

Související články

Další články