Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Nemocný Maxík udělal obrovský pokrok! Dokázal sám stát na nohou, jeho radost je kouzelná

Maxíkovy naděje se zvyšují.
Zdroj: Facebook Maxík_SMA
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
bojovník
Malý Maxík bojuje se spinální svalovou atrofií opravdu statečně. Dokonce se mu podařilo postavit na vlastní nohy a stačila mu k tomu jen mírná opora. Je vidět, že lék Zolgensma za desítky milionů, který dostal, mu opravdu pomáhá a všechno úsilí při rehabilitacích a cvičeních stálo za to.

Na facebookové stránce Příběh Maxíka je video, kde otec chlapečka postaví na zem a jen ho mírně přidržuje, kdyby náhodou spadl. Maxík udělal své rodině i sám sobě neuvěřitelnou radost, když se na nohách udržel. "Stojím, této," smál se chlapeček. Cesta to byla dlouhá, ale je vidět, že se vynaložené úsilí vyplácí. A jeho kouzelný výraz na tváři je k nezaplacení.

Maxík se radoval po celou dobu, co se držel na nožičkách. Měl je v ortézách. Pořád opakoval 'stojím', usmíval se, hýbal boky a vlnil se. Rodiče přidali video na Facebook se slovy: "Maxík v těch nejlepších rukou u Pohlig GmbH. A to vše jen díky vám."

Maxík se pořád zlepšuje

Není to tak dlouho, co se rodiče radovali z toho, že se Maxík sám bez pomoci posadil. I tím se rodiče pochlubili. Chlapeček dělá neuvěřitelné pokroky za tak krátký čas a je vidět, že je to opravdový bojovník.

Maxík trpí zákeřnou nemocí SMA, spinální svalovou atrofií, která postupně ochabuje svalstvo. Měl to štěstí, že mu byl podán lék Zolgensma, na který se složila celá Česká republika. Stál totiž přes 55 milionů. Je však vidět, že mu lék opravdu pomohl. A nejen to, také pomohly poctivé rehabilitace a cvičení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy