Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nemocný Andrej Hryc potřebuje pomoc: Dcera Wanda prosí, aby mu lidé darovali krev

Zdroj: Wandal Production
+ Další fotografie
Nemocný Hryc
Včera se objevila smutná zpráva o herci Andy Hrycovi (70). Hvězdě Ulice byla diagnostikována akutní leukémie. Jeho dcera nyní zveřejnila výzvu, aby lidé jejímu otci pomohli. Prosí lidi, kteří mají stejnou krevní skupinu jako on, aby mu darovali adresně krev.

Slovenský Nový čas včera informoval, že oblíbený herec Andrej Hryc trpí závažnou nemocí. Andymu, který zazářil například v seriálu Ulice či ve filmu Bathory, byla lékaři diagnostikována akutní leukémie.

Herec je nyní hospitalizovaný v nemocnici a jeho dcera Wanda bije na poplach. Je třeba mu co nejrychleji pomoci. Na sociální síti vyvěsila výzvu, aby mu dobří lidé pomohli adresním darováním krve. "Prosím, pomozte, pokud můžete. V případě Corona pandemie je dárcovství krve poměrně komplikovaná záležitost a mnoho dárců odrazuje. Je potřeba se nahlásit, přihlásit se do pořadníku, podstoupit přísnější vyšetření, a proto je méně dárců. A1 Rh- je ideální, ale pokud máte jinou skupinu, pomůže i ta. Otec musí dostávat transfuze denně, nejméně měsíc. Děkuji," napsala dcera Hryce na sociální síti.

O pomoc prosí i v rozhovoru pro Nový čas, kde byla konkrétnější. "Chtěla bych poprosit všechny, kteří mají tuto krevní skupinu, jsou zdraví, nejsou alergici a splňují všechny podmínky pro darování, aby nám pomohli. Mohou jít darovat krev přímo na jeho jméno - Andy Hryc. Doslova se může do dokumentů napsat, že to je přímo pro něj. Potřebuje transfuzi každý den celý měsíc," řekla známá slovenská producentka.

V rozhovoru také popsala, jak se situace s jejím otcem vyvíjela. "Dva týdny byl trochu unavený, ale ne tolik, aby tomu připisoval nějaký význam. Potom mu najednou otekla noha, poté ruka, a tak ho máma poslala k obvodnímu lékaři. Ten ho po odběru krve a zjištění výsledků okamžitě poslal do nemocnice," vysvětlila na závěr.

Související články

Další články