Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nemocnice na kraji města: Ina vypadá na prahu 70 skvěle, ale zradily ji plíce

Nemocnice na kraji města: Ina vypadá na prahu 70 skvěle, ale zradily ji plíce
Zdroj: Profimedia.cz a Česká televize, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Seriál Nemocnice na kraji města je dnes už legendou. První díl byl odvysílán přesně před 42 lety. A řada postav se zapsala do paměti diváků, ať už to byl doktor Sova, kterého ztvárnil Ladislav Chudík, nebo doktorka Čeňková v podání Elišky Balzerové (71). Ale i vedlejší role měly své kouzlo. Určitě si pamatujete na krásnou, mlčenlivou sestřičku Inu. Tu si zahrála Andrea Čunderlíková (68). Nezapomenutelná představitelka Iny se herectví přestala věnovat v 80. letech a letos ji potrápily nebezpečné plicní problémy, o koronavirus ale nešlo.

Andrea Čunderlíková původně roli stydlivé sestřičky Iny nechtěla hrát, je totiž pravým opakem mlčenlivé a nerozhodné dívky, jakou ztvárnila. „Nechápu, proč někoho stále zajímám, když nikde nehraju,“ citoval deník Aha! Čunderlíkovou před pár lety. Ta se herectví po Nemocnici na kraji města věnovala do konce 80. let. Pak si dala dlouhou přestávku. Vrátila se k němu až v roce 2003.

Prý je na rozdíl od Iny velmi temperamentní, i když na obrazovce se jí povedla dokonalá mystifikace. Když se pak vracela k natáčení, zažívala velký stres. Nakonec se jí natáčení znovu zalíbilo natolik, že byla zklamaná, když ji ke třetí řadě už nepřizvali.

Zahrála si v zahraničí

V posledních letech pracuje v poradensko-obchodní společnosti, kde má na starosti styk s veřejností. Andrea Čunderlíková se po natáčení Nemocnice krátce uchytila také v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha. Je manželkou rockového muzikanta Ladislava Kleina, který hrál s kapelou Olympic, a její dcerou je česká tenistka Sabina Kleinová.

Obsazovaná byla po seriálu také ve filmech, a dokonce v zahraničí, a to na Slovensku, v Maďarsku nebo Německu. A začínala už ve 12 letech jako komparzistka ve filmu Vysoká zeď, náhodou si ji všimli ve škole. Zahrála si potom okolo 30 filmových rolí, většinou romantické a klidné dívky. Po pádu komunismu pracovala také v Německu jako manažerka.

Andrea Čunderlíková letos oslavila 68. narozeniny, v současné koronavirové krizi na sebe i proto dává větší pozor. Zastihly ji vážné plicní problémy a bála se o život, nešlo ale o nemoc covid-19. Řekla to v rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka. „Nikam jsem nechodila a byla jsem velmi opatrná. Ta nemoc by pro mne byla za současné situace velmi nebezpečná,“ rozpovídala se o svých obavách. „Ty potíže nebyly jednoduché, ale o koronavirus nešlo,“ dodala.

Legendy z Nemocnice na kraji města

Kromě Iny ale můžeme zavzpomínat na další osazenstvo legendární filmové nemocnice. Kdo by neznal personál Nemocnice na kraji města Primáře Sovu v podání Ladislava Chudíka, doktora Štrosmajera (Miloš Kopecký) nebo Blažeje (ztvárnil ho Josef Abrhám), mladičkou Alžbětu Čeňkovou (Eliška Balzerová) nebo nemluvnou sestřičku Inu (Andrea Čunderlíková), která udržovala poměr s doktorem Blažejem i s řidičem sanitky. Toho hrál Jaromír Hanzlík

Role doktora Sovy mohla vypadat úplně jinak. A to i když pomineme, že Ladislav Chudík narychlo nahradil Karla Högera. Jeho roli měl totiž původně ztvárnit Jan Tříska Po emigraci do Kanady ale nevyhovoval jeho kádrový profil. Milou, bystrou doktorku Alžbětu Čeňkovou měla pro změnu hrát Libuška Šafránková

Diváci mají seriál z nemocničního prostředí, který napsal Jaroslav Dietl, velmi v oblibě, televize ho několikrát opakovaly a vznikla také druhá a třetí řada – Nemocnice po 20 letech a Nemocnice… nové osudy. Původní díly si oblíbili i diváci v Západním Německu, kam je televize prodala.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy