Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Nemoci Karla Gotta: Zpěváka v životě velmi trápilo zdraví, několikrát utekl hrobníkovi z lopaty

+ Dalších 11 fotografií
CHOROBOPIS
Život Karla Gotta je plný nejenom pěveckých úspěchů, ale bohužel i trápení se zdravím. Párkrát měl tento slavný osmdesátník již namále, a to nejen kvůli boji se zákeřnou nemocí, který s ním prožívala celá republika. S čím vším se Mistr během svého života trápil?

1966: Nebezpečná autonehoda

Stačilo jen málo a zpěvák nebyl mezi živými. Jel se s Milanem Chladilem projet jeho novým džípem, kolega ale špatně vybral zatáčku a auto skončilo na stromě. „Necítil jsem žádnou bolest. Ale měl jsem pocit, že mám něco v hlavě. Měl jsem v ní zapíchnutou tabuli skla,“ prozradil Gott v rozhlasovém pořadu Zpátky si dám tenhle film.

Měl částečně uříznutý nos a ztratil hodně krve. „Profesor Sedláček mi tehdy řekl, že kdyby mě Jirka Štaidl (jel za džípem – pozn. red.) přivezl o pět minut později, tak by mi nos nezachránil a za dalších pět minut bych patrně vykrvácel,“ prozradil zpěvák.

1969: Žloutenka

Mistr ležel v nemocnici kvůli žloutence. Tato událost patří k těm závažnějším v jeho chorobopisu.

1973: Další havárie

Při kolizi u Nového Strašecí vyvázl Karel Gott s poraněným kolenem. I tenkrát skončil ve špitále.

2003: Mrtvice

Přesně v den svých narozenin zkolaboval ve své vile v Jevanech, kde tehdy už bydlel s Ivanou (43). Záchranka ho převezla do nemocnice, kde mu oznámili, že měl lehčí mozkovou mrtvici.

Jaro 2005: Operace pravé kyčle

Zpěvák podstoupil zákrok v Mnichově. Problémy měl už od svých šedesátin, ale kvůli práci radši operaci oddaloval a raději kulhal.

2008: Zánět močového měchýře

Po návratu ze svatby v Las Vegas, kde si vzal za manželku Ivanu Gottovou, se v pražské motolské nemocnici léčil se zánětem močového měchýře.

2009: Zranění kolene

Na dovolené v Thajsku si vážně poranil koleno. Měl zpřetrhané vazy, s čímž mu znovu pomohli lékaři až v Česku.

Březen 2010: Operace páteře

Zpěvák měl zúžený páteřní kanál a mezi čtvrtým a pátým obratlem cystu, která mu tlačila pod míchu. Zákrok se řadil mezi ty rizikovější.

Jaro 2012: Těžká alergie

Kvůli silné alergii a také z důvodu přepracování na několik týdnů zrušil všechny své pracovní závazky. S alergií se ale potýká každé jaro.

Květen 2015: Srdeční problémy

Zpěváka postihla srdeční arytmie. Léčil se v pražském IKEM.

Říjen 2015: Rakovina

Celá republika jako by se zastavila, když se ukázalo, že Karel Gott má nádorové onemocnění mízních uzlin. Na to se přišlo v pražském IKEM při operaci náhlé příhody břišní. Doteď se přesně neví, o co konkrétně šlo, spekuluje se o prasklém vředu, ale vzhledem k pozdějšímu zákroku mohlo jít i o perforaci střev.

S rakovinou se pak léčil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a až nyní, s odstupem několika let, přiznal, že s vyléčením se moc nepočítalo, že stát se mu ta samá věc o pár let dříve, již není mezi živými. Chvílemi byl jeho stav velmi vážný a skutečně bojoval o život. Bolesti mu tlumili morfiem.

Leden 2016: Úraz

Při pádu si odřel ruku a další části těla. Skončil v nemocnici.

18. března 2016: Úspěšná léčba

Po chemoterapiích se mohl radostně podělit o zprávu, že minimálně dočasně nad chorobou zvítězil.

Květen 2016

Po několika měsících života s provizorním zakončením trávicího traktu mu opět zanořili střevo tam, kam normálně patří.

Listopad 2016: Operace páteře

„Pan Gott byl v Nemocnici Na Homolce na dlouho dopředu plánované operaci páteře. Jednalo se o problém s ploténkou,“ ozřejmila Blesku Gottova mluvčí.

21. 12. 2016

Slavík dostal zápal plic.

Leden 2017: Těžká chřipka

Zpěváka s oslabenou imunitou postihla silná chřipka, s níž jeho tělo bojovalo delší dobu.

2017–2018

Cyklicky se opakují záněty horních cest dýchacích a záněty průdušek.

Leden 2019: Oslabená imunita

Na základě výsledků krve a doporučení lékařů zpěvák s půlročním předstihem zrušil připravovaný velkolepý koncert ke svým osmdesátinám. Jako bývalý onkologický pacient si musel začít dávat větší pozor na oslabenou imunitu.

12. února 2019: Fáma

Karla Gotta pohřbily fámy rozeslané do médií. Roznesla se totiž zpráva, že zemřel. Tu se naštěstí podařilo velmi rychle vyvrátit.

Současnost

Ukázalo se, že Karel Gott (79) trpí postupnou ztrátou sluchu způsobenou stářím a celoživotním přílišným setrváváním v hlučném prostředí.

Každé tři měsíce podstupuje zpěvák v nemocnici proceduru, při níž mu vyměňují krev, což má pomoci jeho imunitnímu systému.

V současnosti by potřeboval operaci levé kyčle, nicméně zákrok by byl kvůli jeho zdraví příliš rizikový. Proto umělec kulhá na levou nohu.

Podrobnosti o některých nemocích zpěváka také zde.

Mohlo by vás zajímat

Další články