Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Nemoci a finanční nouze: Lenka (40) i její děti trpí nevyléčitelnou chorobou

Zdroj: facebook
neštěstí
Tolik neštěstí najednou se jen tak nevidí. Matka Lenka (40) i přesto, že jako malá sama nedostávala od svých rodičů lásku, zasvětila celý život své rodině a svým dětem. Lenka s druhem Kamilem vychovává dvě děti, Annu Marii (15) a Kamilka (14), který má nejtěžší stupeň autismu a spoustu jiných diagnóz. Zdravotní problémy ale trápí i Lenku a dceru Annu Marii.

Rodině z obce Hriňová na Slovensku navíc zoufale chybí peníze. Kdyby nebylo tchyně a hodných lidí, nevyžili by. S Lenkou se od mala život nemazlil. Vychovávali ji prarodiče, protože rodiče se jí vzdali. "Matka mě týrala, když měla nervy, bila mě podpatkem od boty do hlavy. Babička s dědou mi dali hodně lásky a vychovali mě, jak nejlépe dovedli." vzpomíná Lenka na smutné chvíle v dětství.

Hezký začátek

V jednadvaceti letech se seznámila s druhem Kamilem. Narodila se jim dcera Anna Marie a po roce a půl přišel na svět syn Kamilek. Tehdy byla rodina moc šťastná, ale tento stav netrval dlouho. Po několika letech začala mít Lenka epileptické záchvaty a bolela ji hlava. Lékaři jí našli nádor na mozku, který má vzadu za očními bulvami a pomalu roste, jelikož se nedá operovat.

Jedna rána za druhou

Do toho tříletému Kamilovi diagnostikovali nejtěžší formu autismu, tzv. Kannerův syndrom, dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci vysokého stupně a epilepsii. "Má zmenšený mozek na úrovni malého dítěte. Nedávno začal mít epileptické záchvaty. Měla jsem strach, že umře," popsala strašlivý zážitek matka, kterou ničí zvětšující se nádor.

"Byli jsme rádi, že je alespoň dcera zdravá, ale mýlili jsme se. Loni nám začala kolabovat. Objevili jí cystu v hlavě," řekla slovenskému deníku Nový čas zdrcená maminka.

Finanční problémy

Z rodiny pracuje jen otec Kamil, ale dělá jenom na dohodu. Se synem Kamilkem totiž musí navštěvovat speciální školu v Detvě. Čtyřčlenná rodina tak musí měsíčně vyžít z 500 eur, což je v přepočtu 13 tisíc korun.

"Čekají nás smutné Vánoce, nebudeme mít za co koupit dárky. V první řadě jsou důležité léky," uzavřela nešťastná Lenka.

Související články

Další články