Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Linda (16) odešla bojovat za ideály Islámského státu. Těšila se na konec světa a toužila po krvi bezvěrců

Nejdříve žila poklidný život obyčejné německé teenagerky. Takhle Linda
vypadá dnes.
Zdroj: Facebook.com, twitter.com
V iráckém Mosulu našli vojáci Lindu Wenzel. Jde o dívku, která dobrovolně odešla k Islámskému státu. Chtěla zde bojovat a zemřít za ideály Islámského státu. Kde se v mladých lidech bere inklinace k radikálnímu islámu?

Šestnáctiletou dívku objevili členové irácké armády v podzemním labyrintu v Mosulu. Irácký Mosul se podařilo konečně osvobodit od teroristů z Islámského státu.

Příběh Lindy Wenzel, která chtěla za ideály radikálního islámu zemřít, jsme přinesli ZDE.

Proč dívka konvertovala k islámu a proč se rozhodla zemřít po boku bojovníků z IS? To je v první řadě otázka pro psychology. Dívka pocházela z protestantské rodiny, ale o náboženství zájem nejprve vůbec nejevila. Pak ji ale oslovil radikální islám. Linda počítala s koncem světa. Počítala s tím, že ji v řadách IS čeká poslední svatý boj a pak věčný život v ráji.

Linda přijala myšlenky islámské apokalypsy. Konec světa podle radikálních muslimů budou provázet hrůzy na nebi i na zemi. A muslimy čeká poslední boj proti bezvěrcům – o islámské eschatologii jsme podrobně psali ZDE.

"Apokalyptická rétorika má ohromný náboj. Stoupenci IS se pokládají za jediné pravé muslimy, kteří budou na konci světa bojovat proti nevěřícím i nedobrým muslimům a vyhrají,“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny orientalista Bronislav Ostřanský.

Linda v Německu nevedla život, který by ji uspokojil. Naopak psychicky zřejmě velmi strádala. Zemřít v islámském chalífátu pro ni bylo přijatelnější než žít v německé rodině. Její matka o ní říká, že má naprosto vygumovaný mozek islámskou rétorikou. Je tedy otázkou, zda něco ke svému příběhu sdělí vyšetřovatelům. Pro rodiče v Evropě je nicméně její příběh mementem, jak rychle může evropský teenager naskočit na vlnu džihádu, aniž by si jeho okolí něčeho všimlo.

Související články

Další články