Šestnáctiletou dívku objevili členové irácké armády v podzemním labyrintu v Mosulu. Irácký Mosul se podařilo konečně osvobodit od teroristů z Islámského státu.

Příběh Lindy Wenzel, která chtěla za ideály radikálního islámu zemřít, jsme přinesli ZDE.

Proč dívka konvertovala k islámu a proč se rozhodla zemřít po boku bojovníků z IS? To je v první řadě otázka pro psychology. Dívka pocházela z protestantské rodiny, ale o náboženství zájem nejprve vůbec nejevila. Pak ji ale oslovil radikální islám. Linda počítala s koncem světa. Počítala s tím, že ji v řadách IS čeká poslední svatý boj a pak věčný život v ráji.

Linda přijala myšlenky islámské apokalypsy. Konec světa podle radikálních muslimů budou provázet hrůzy na nebi i na zemi. A muslimy čeká poslední boj proti bezvěrcům – o islámské eschatologii jsme podrobně psali ZDE.

"Apokalyptická rétorika má ohromný náboj. Stoupenci IS se pokládají za jediné pravé muslimy, kteří budou na konci světa bojovat proti nevěřícím i nedobrým muslimům a vyhrají,“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny orientalista Bronislav Ostřanský.

Linda v Německu nevedla život, který by ji uspokojil. Naopak psychicky zřejmě velmi strádala. Zemřít v islámském chalífátu pro ni bylo přijatelnější než žít v německé rodině. Její matka o ní říká, že má naprosto vygumovaný mozek islámskou rétorikou. Je tedy otázkou, zda něco ke svému příběhu sdělí vyšetřovatelům. Pro rodiče v Evropě je nicméně její příběh mementem, jak rychle může evropský teenager naskočit na vlnu džihádu, aniž by si jeho okolí něčeho všimlo.