Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Neměla peníze na výzkum rakoviny: Vědkyně se rozhodla je získat v Chcete být milionářem?

Zdroj: youtube
+ Další 2 fotografie
Povedlo se jí to?
Marina Simian (47) je argentinskou vědkyní. Zkoumá léčbu rakoviny, ale kvůli ekonomické krizi přišla o peníze na výzkum. A tak se rozhodla přihlásit se do televizního pořadu Chcete být milionářem? A jak dopadla?

Kvůli ekonomické krizi a vládním škrtům ve financování výzkumu v Argentině přišla vědkyně o dotace na výzkum rakoviny. Rozhodla se tedy peníze získat jiným způsobem, a to velmi zajímavým. Přihlásila se do televizního pořadu Chcete být milionářem?

Bioložce Marině Simian se díky její inteligenci podařilo v televizní soutěži vyhrát krásných 500 tisíc argentinských pesos (v přepočtu zhruba 255 tisíc Kč). Z peněz, které vyhrála, si plánuje dovybavit nanobiologickou laboratoř. V ní zkoumá onkologickou léčbu rakoviny prsu, ale i jiné formy rakoviny.

Marina poskytla rozhovor na univerzitě v Buenos Aires, v němž byla vzhledem ke svým činům až moc skromná. „Nejsem hrdina. Použila jsem strategii, která byla trochu kreativní a jiná. Potřebovala jsem sehnat peníze na fungování svého týmu,“ uvádí pro Reuters vědkyně.

Související články

Další články