Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Němečtí politici jsou pro zavedení islámských státních svátků!

(Ilustrační foto)
Silnou kritiku si vysloužil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére za nápad, že by Německo mohlo zavést muslimské státní svátky. V Německu existují státní svátky, ale dodržují je jen okresy nebo obce.

Ministr de Maiziére, který je členem Křesťanskodemo­kratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkel, navrhl, aby Německo zavedlo muslimské státní svátky, a to na shromáždění, které probíhalo ve městě Wolfenbüttel, které se konalo v Dolním Sasku. Podle něj by svátky měly být zavedeny právě v oblastech, kde žije hodně muslimů. Informoval o tom portál Lidovky.

Například svátek Všech svatých se také slaví v oblastech, kde žijí katolíci, odůvodňoval Maiziére svůj nápad. „Proč bychom nemohli tam, kde žije hodně muslimů, uvažovat rovněž o muslimském svátku," uvedl. Zároveň ale dodal, že většina německých státních svátků je křesťanská, a tak by to mělo zůstat.

V Německu je zákonem dáno několik celostátních svátků, jako je například Nový rok, Den německé jednoty či Velikonoční pondělí. Řadu dalších svátků mají v kalendáři jenom jednotlivé spolkové země. Zejména se liší svátky na protestantském severu Německa a na katolickém jihu. Některé zákonem stanovené svátky drží pouze i jen určité zemské okresy či obce.

Související články

Další články