Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Němečtí politici jsou pro zavedení islámských státních svátků!

Ilustrační foto
Zdroj: profimedia.cz
Silnou kritiku si vysloužil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére za nápad, že by Německo mohlo zavést muslimské státní svátky. V Německu existují státní svátky, ale dodržují je jen okresy nebo obce.

Ministr de Maiziére, který je členem Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkel, navrhl, aby Německo zavedlo muslimské státní svátky, a to na shromáždění, které probíhalo ve městě Wolfenbüttel, které se konalo v Dolním Sasku. Podle něj by svátky měly být zavedeny právě v oblastech, kde žije hodně muslimů. Informoval o tom portál Lidovky

Například svátek Všech svatých se také slaví v oblastech, kde žijí katolíci, odůvodňoval Maiziére svůj nápad. „Proč bychom nemohli tam, kde žije hodně muslimů, uvažovat rovněž o muslimském svátku," uvedl. Zároveň ale dodal, že většina německých státních svátků je křesťanská, a tak by to mělo zůstat.

V Německu je zákonem dáno několik celostátních svátků, jako je například Nový rok, Den německé jednoty či Velikonoční pondělí. Řadu dalších svátků mají v kalendáři jenom jednotlivé spolkové země. Zejména se liší svátky na protestantském severu Německa a na katolickém jihu. Některé zákonem stanovené svátky drží pouze i jen určité zemské okresy či obce.

Související články

Další články